yeni bilgisayarımda Battlefield oynarken ara ara oyundan atma sorunu yaşıyorum.

emre335

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba; 3700x amd işlemci, asus tuf x570 wifi anakart, zotac rtx2070 amp ekran kartı, corsair 3600mhz c18 ram (2x8 gb) sistemim olmasına rağmen bu sorunu yaşıyorum. orgin demi bir sorun var bilemiyorum ama ayarlar orta iken ultraya aldım ondan sonra oldu bu sorun.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Sedece tek bir oyuna özel bir durum mu bu bunu kontrol edin. Başka platform ile bir oyun deneyin Steam yada Epic olabilir yada başka bir tane ki oyun odaklı mı sorun var bakalım.

KS

emre335

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
nvlddmkm.sys Mavi ekran hatası alıyorum bu oyunda ve aynı zamansa batt 5 de bat 1 de

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Bu aldığınız hata sistemsel bir çakışma hatası. Size tavsiyem sisteme temiz bir format atın. Bir veya birkaç yazılım hatasından yada direkt Windows 'tan kaynaklanan bir hata ile ilgili sorununuz var. Format en temizinden bunların hepsini çözer yoksa bir ton uzun uzaya şey deneyeceksiniz ve hiçbirisi kesin çözüm olmayabilir.

KS

emre335

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
En temizinden tüm hdd m2 ssd kadar biçimlendirip format attım. Epic games metro kuruyorum. Son oyunu şuan indirimde. Gold sürümünü 110 tl satıyorlar şuan. Demeyeceğim bakalım. Bu sefer ne olacak. Ucuz keylerden almıştım Windows 10 ve office filan . Ondan mı oldu bilmiyorum ama şundan eminim saatlerce oynadım. Multi oynadın single filan sorun olmadı. Sonra birden bu sorun olmaya başladı. Anlamadım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Sistemsel key vs. ile ilgili değilde bana daha çok trojen yada benzeri bir şeyden oluyor gibi gelmişti. Windows ani takılma yaşıyor bu sistemsel bir sorun gibi algılanabilir yazılımsaldır çoğu mavi ekran hatası sorun devam ederse kontrol ederiz detaylı.

KS

emre335

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam format attım fakat gene mavi ekran aldım. Oyun tıkandı ve direk rest attı kendine. Bende anlamadım. Virüs mü var acaba.

Olay adı :Livekernelevent filan yazıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Aldığınız hata yetersiz güç sorununuz varsa olabiliyor. Anakart güç kablolarında eksik varsa mesela anakartınız 8+4 pin CPU güç girişi istiyor eğer eksik takıldıysa bu sorun olabilir. Yada PSU gücü yetersiz ise bu sorun olabiliyor. Bunu kontrol edin. Ayrıca PSU modelinizi yazın. Formattan sonra yine aynı hatayı almışsınız bu iyi değil çözülmesi gerekirdi sürücü odaklı olsaydı. Birde BIOS sürümünüz eski ise bunu güncelleyin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri