Yeni Bilgisayarın Kasması

arixix93

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi günler. 2 gün önce hep hayalim olan şeyi yaptım bilgisayar topladım(2
El her parça) . Eve geldim kurdum bilgisayarı fln ilk gün bir sıkıntı yoktu sonra bilgisayarara harici bir hardisk taktım bilgisayar bi 10 dk sonra donmaya kasmaya başladı. Çıkardım ondan galiba dedim. Yok yine aynı format attım. Düzeldi fln sonra yine aynı oldu. Bios pilini çıkardım Ramleri temizledim çıkarıp. Bütün parçaları çıkardım yine taktım Ama ne yaptıysam düzelmedi. İlk başta çok güzeldi sonra böyle oldu anlamıyorum hevesim kursağımda kaldı. Neden oluyor olabilir acaba bu durum. Yaptığım adımlar;
Biosu güncellemek
Ram Mhz arttırıp düşürmek
Bio pilini çıkarıp takmak

Parçalar
Xfx merc Rx6800 xt 16 gb
Ryzen 5 5600g(biliyorum biraz darboğaz var sonrasında yükselteceğim)
3200 mhz 2x8 ram
Msi b450m a pro max anakart
Adata 500gb ssd
700w 80+ psu
Lütfen yardım edin moralim çok bozuldu.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,182
İyi günler. 2 gün önce hep hayalim olan şeyi yaptım bilgisayar topladım(2
El her parça) . Eve geldim kurdum bilgisayarı fln ilk gün bir sıkıntı yoktu sonra bilgisayarara harici bir hardisk taktım bilgisayar bi 10 dk sonra donmaya kasmaya başladı. Çıkardım ondan galiba dedim. Yok yine aynı format attım. Düzeldi fln sonra yine aynı oldu. Bios pilini çıkardım Ramleri temizledim çıkarıp. Bütün parçaları çıkardım yine taktım Ama ne yaptıysam düzelmedi. İlk başta çok güzeldi sonra böyle oldu anlamıyorum hevesim kursağımda kaldı. Neden oluyor olabilir acaba bu durum. Yaptığım adımlar;
Biosu güncellemek
Ram Mhz arttırıp düşürmek
Bio pilini çıkarıp takmak

Parçalar
Xfx merc Rx6800 xt 16 gb
Ryzen 5 5600g(biliyorum biraz darboğaz var sonrasında yükselteceğim)
3200 mhz 2x8 ram
Msi b450m a pro max anakart
Adata 500gb ssd
700w 80+ psu
Lütfen yardım edin moralim çok bozuldu.
Ssd sagligina baktin mi?

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
414
2.el topladığın için illaki bir üründe sorun vardır diyedüşünüyorum yoksa durduk yere yavaşlamaz yeni pc. Öncelikle her programla tüm parçaları test et sorunun kaynağını bulmaya çalış. pc açıldıktan sonra durduk yere belli bi süre sonrayavaşlıyorsa işlemci veya sdd sorunlu olabilir. Çünkü taramadır updatedir sistemdir gibi şeyler devreye girdiğinde yavaşlatmış olabilir (kesin değil tabiki) sadece yavaşlık olduğunda görev yönetici olsun başka yer olsun ss al neyin yüksek olduğunu anlamayla başla.

KS

arixix93

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2.el topladığın için illaki bir üründe sorun vardır diyedüşünüyorum yoksa durduk yere yavaşlamaz yeni pc. Öncelikle her programla tüm parçaları test et sorunun kaynağını bulmaya çalış. pc açıldıktan sonra durduk yere belli bi süre sonrayavaşlıyorsa işlemci veya sdd sorunlu olabilir. Çünkü taramadır updatedir sistemdir gibi şeyler devreye girdiğinde yavaşlatmış olabilir (kesin değil tabiki) sadece yavaşlık olduğunda görev yönetici olsun başka yer olsun ss al neyin yüksek olduğunu anlamayla başla.
ben ssd den kaynaklı diye düşünüyorum. ya da biosdan. biosu güncelledikten sonra da olmuş olabilir. bugün güncelleme yapacağım

Yavaslama derken ne kadar yavaslama eger 10 sny vs ise normal
yok direkt pc gidiyor. hiçbirşeye girilmiyor tıklanıyor ama açılmıyor

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri