Yeni Ekran Kartından Sonra Eski Psu Bozuldu Ne Yapmalıyım

Enzot

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ya hocam ağlasam mı gülsem mi bir yerlere mi vursam bilmiyorum. Normalde 3060 kullanıyordum R5 5600x ile Psu da Corsair RM750 gold. ama bugün 4070 ti super aldım taktım biraz uğraştırdı kabloyu tam takmamışım falan çalışmadı ekran kartı. Neyse en sonunda herşey bitti çalıştırdım oyunları falan test ediyordum sıra rdr2 ye geldiğinde herşeyi maxladım üstüne dx12 kısmının altındakileride maxladım. kapalı olanlarıda açtım Sonra oyunu başlattım mavi ekran verdi. Pc geri açılınca tekrar deniyim dedim bu sefer pc komple kapandı ve tekrar açim silim şu oyunu bari dedim. pc açılırken sanki elektrik sesi gibi ama çok yüksek bi sesle cızırdamaya başladı sanki demir kesiyoruz evde çok tiz bi elektrik sesiydi sanki. Bende kapattım hemen sonra 2 kere falan denedim sırf sesin nerden geldiğini duymak için. Ses psu dan geliyor anladığım kadarıyla… bende söktüm psu yu sonra kablo düzeni yaptım biraz ve tekrar taktım bidaha çalıştırdım bu sefer sistemdeki bütün ledler rgb ler falan yanıp yanıp sönmeye başladı baktım artık kapatamıyorumda. Komple kestim gücü bidahada açmadım. Ne yapamalıyım? Sorunu nedir ve psu düzelmicekse hangi psu yu alayim? 750w mi aliyim yine?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri