Yeni F/P Sistemler Gelecek!!

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Bu konuyu aslında çok detaylı bir şeymiş gibi açmıyorum tek amacım bazı arkadaşlar forumda "yeni sistemler gelecek mi ?" yeni F/P sistem ne zaman gelecek ?" gibi sorular sordu diye hatırlıyorum. Bu bir nevi o konuların genel olarak cevaplandırılması diyebiliriz.

Son videoda birisinin yorumuna şöyle cevap verilmiş:
1661875480134.png

Yoruma kendiniz de bakabilirsiniz.

Tahmin ediyorum ki yeni sistem ile alakalı konuyu Taner hocam açacaktır ama ön satış gibi bir haber vereyim istedim.

Berking

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
312
Gelsin sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ömer Alkaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Abi bana kalırsa şuan en ihtiyaçta olan.Giriş seviyesinde olan bi bilgisayardan çok orta segment. He bazı arkadaşlarımız vardır bütçesi el vermiyo dur.Ortalama 11k ile 13k F/P sistem muk olur. Ki zaten stokların bu kadar hızlı erimesini de buna sebep verebilirim.Tabi bide PC Hocası kalitesi var

KS

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Abi bana kalırsa şuan en ihtiyaçta olan.Giriş seviyesinde olan bi bilgisayardan çok orta segment. He bazı arkadaşlarımız vardır bütçesi el vermiyo dur.Ortalama 11k ile 13k F/P sistem muk olur. Ki zaten stokların bu kadar hızlı erimesini de buna sebep verebilirim.Tabi bide PC Hocası kalitesi var
Bence normal sıra ile gidip ilk olarak çoğunluğun istediği 6500XT bir sistem çıkmalı. Ondan sonra fiyatlar bu civarlarda kalırsa 12K Civarı RX6600 sistem ve üst seviye isteyenler için 3070/3070Tİ bir sistem gelebilir.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Tahminimce
Nvidia tarafından 2060 veya 3060 la çalışırlar ekran kartı olarak;
Amd tarafından 6600 veya üstü ile,

İşlemci olarak Belki hem amd hemde intel olabilir eğer öyle olmazsa;
İntel tarafında i5 12.nesil
Amd tarafında r5 3600,r5 5500,r5 5600,r5 5600x

Ram olarak;

Ana kart olarak Amd tarafında aşağıdaki gibi olur İntel tarafında tahmin edemiyorum;

Kasa olarak;

Bunların hepsi tahmindir gerçekle bir alakası yoktur sadece kafada olabilitesi yüksek olanşeylerdir.
İyi Forumlar

KS

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Tahminimce
Nvidia tarafından 2060 veya 3060 la çalışırlar ekran kartı olarak;
Amd tarafından 6600 veya üstü ile,

İşlemci olarak Belki hem amd hemde intel olabilir eğer öyle olmazsa;
İntel tarafında i5 12.nesil
Amd tarafında r5 3600,r5 5500,r5 5600,r5 5600x

Ram olarak;

Ana kart olarak Amd tarafında aşağıdaki gibi olur İntel tarafında tahmin edemiyorum;

Kasa olarak;

Bunların hepsi tahmindir gerçekle bir alakası yoktur sadece kafada olabilitesi yüksek olanşeylerdir.
İyi Forumlar
Hem AMD hem İntel RTX 2060 sistemde ki gibi olsa ama işlemci için değil hem AMD hem de Nvidia sistem olsa çok iyi olur bence. Bir yanda RX6600 diğer yanda RTX 2060. Her iki tarafın da istekleri karşılanır.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Hem AMD hem İntel RTX 2060 sistemde ki gibi olsa ama işlemci için değil hem AMD hem de Nvidia sistem olsa çok iyi olur bence. Bir yanda RX6600 diğer yanda RTX 2060. Her iki tarafın da istekleri karşılanır.
Dediği gibi bunlar tahmin ama olabilitesi yüksek diğer çıkarılan sistemlere bakılınca

BERK.0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Hocam simdi 3070ti bir sistem alıcam 1 2 hafta içinde bu süreyi sonuna kadar bekleyeyim mi ? Yeni sistem gelir mi yoksa bir de zam mı yeriz?

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Gerçek anlamda ihtiyaç var şuan belirli bir kitle için, giriş seviye olursa tatlı olur. 3060-6700xt seviyesi bekleyenler genel olarak aldı istediklerini

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Bu konuyu aslında çok detaylı bir şeymiş gibi açmıyorum tek amacım bazı arkadaşlar forumda "yeni sistemler gelecek mi ?" yeni F/P sistem ne zaman gelecek ?" gibi sorular sordu diye hatırlıyorum. Bu bir nevi o konuların genel olarak cevaplandırılması diyebiliriz.

Son videoda birisinin yorumuna şöyle cevap verilmiş:
Ekli dosyayı görüntüle 5930
Yoruma kendiniz de bakabilirsiniz.

Tahmin ediyorum ki yeni sistem ile alakalı konuyu Taner hocam açacaktır ama ön satış gibi bir haber vereyim istedim.
Güzel , alamamak üzüyor sadece. Alanlar güle güle kullansın . Yinede alanlar için mutluyuz tabi.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Hocam bunu nasıl sağlayacağız yeni hesaplarla akın ederler buraya, belki ilk seferin onu alınır ama sonrasında yine değişen birşey olmayacak gibi
Zaten yeni hesaplara değil. Geliş tarihine mesaj adedine ve mesaj kalitesine bakılıyor. Yani insanları getirip forumu aktifleştirmek için iyi yöntem. Zaten yapıyorlar zaman zaman. Ama bence smokinli sistemlerde bu yapılmalı

JackLABEL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Knk 11k ile 13k ya su an giris seviyesi sistem dizilir

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Zaten yeni hesaplara değil. Geliş tarihine mesaj adedine ve mesaj kalitesine bakılıyor. Yani insanları getirip forumu aktifleştirmek için iyi yöntem. Zaten yapıyorlar zaman zaman. Ama bence smokinli sistemlerde bu yapılmalı
Saygı duyarım, mantıklı da olur Taner hocaya durumu iletebilirsek belki bir açıklama getirir.
@OceanLaB hocam böyle bir şey düşünür müsünüz, kullanıcılar olarak makul geldi ama uzun süredir bu işin içerisinde olduğunuzdan olumlu ya da olumsuz olarak sürece daha hakimsiniz. Son sistemlerde üzülen üyeler de oldu, yapılabilecek bir durum ise foruma özel sistem ilgi çekecektir :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri