Yeni Huawei Telefonlarda Hiçbir Android Uygulaması Çalıştırılamayacak

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Huawei, HarmonyOS ile ilgili hummalı bir çalışma içerisine girmiş durumda. Çin'den gelen haberler, HarmonyOS'un artık Android'den ayrı, başlı başlı bir işletim sistemi olarak çalışacağını düşündürüyor.

ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşları, en çok da teknoloji şirketi Huawei'yi zora soktu. Bir dönemler üst düzey akıllı telefonları ile akıllı telefon pazarının en iyileri arasında yer alan Huawei, Google ile yaşadığı ayrılık sonrası zor duruma düştü. Play Store gibi Google'a ait olan hizmetleri kullanamaz hâle gelen Huawei, çareyi HarmonyOS olarak isimlendirdiği yeni işletim sisteminde buldu.
Huawei, HarmonyOS'un Android tabanlı bir işletim sistemi olmadığını söyleyip durdu. Ancak gerçekler pek de böyle değildi. Çünkü HarmonyOS, Android ekosisteminin bir parçası olan ve uygulamaların yüklenmesini sağlayan APK uzantılı dosyaları çalıştırabiliyordu. Gelen son haberler, bunun çok yakında değişeceğini gözler önüne seriyor.

1700001359635.png

Edinilen bilgilere göre özellikle de Çin'de HarmonyOS tabanlı uygulama geliştiren yazılımcılar, kıymete binmeye başladı. Yapılan incelemeler, ülke genelinde hizmet veren iş arama platformlarının HarmonyOS uzmanı yazılımcılar için harekete geçtiklerini gözler önüne seriyor. Tabii Huawei bile HarmonyOS için çalışacak yazılımcıların peşine düştü. Peki HarmonyOS APK çalıştırabiliyorken, neden böyle bir çaba içerisine girildi?

KAYNAK;
YAZAR;
Eray Kalelioğlu

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri