Yeni işlemci için öneriye ihtiyacım var!

Tufan Karaca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=Ubuntu, sans-serif]İyi günler arkadaşlar işlemcim artık istediğim performansı vermiyor ve bu yüzden yükseltmek istiyorum fakat bu işten pek anlamam birbiriyle falan uyumlu olması lazım galiba bilen arkadaşların tavsiyesine ihtyacım var. Aradığım işlemci beni 3-4 tık yukarı taşısa performans olarak yeterli. [/font][font=Ubuntu, sans-serif]1200'e[/font][font=Ubuntu, sans-serif] kadar bütçe ayarlayabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.
[/font]
untitled-1-jpg.91579
untitled-2-jpg.91580

ANAKART MODELİ : H110M PRO-VD PLUS (MS-7A15)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anakartınız i7 7700K işlemcisine kadar 6. ve 7. nesil tüm işlemcileri destekliyor. Siz i5 bir işlemci alsanız sizin işlemcinizden 3-4 tık sizin tabirinizle sizi yukarı taşır.

https://www.msi.com/Motherboard/support/H110M-PRO-VD-PLUS-#support-cpu - Bu listedeki tüm işlemcileri kullanabilirsiniz anakatınızla.

RX 560 ekran kartınız var bu size yetiyor mu bilemiyorum ama RX 570 kartına yükselirseniz ortalama %50 performans artışınız olur ama hem işlemci hem ekran kartı sizin bütçenize sığar mı bilemem. Biraz 2. el araştırması yapmanız gerek.

8 GB RAM size yeter ama sayı olarak 2 RAM olursa oradan da ortalama 5-10 FPS artışınız olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri