Yeni kasa için önerilerinizi bekliyorum

Shadow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar.Daha önce de konu açmıştım fakat bütçem değişkenlik gösterdiği için halen sistemi toplayamadım ve sonunda bugün öğleden sonra siparişi vereceğim ancak yine de fikirlerinizi almak istiyorum.Bütçem net 2600 TL.Sadece anakart için ekstra 100 TL daha ayırabilirim.O da çok gerekliyse tabi.Mesela B serisi yerine belki Z serisi al diyebilirsiniz çünkü ram Corsair 2400mHz ve 2133mHz'lik yok.SSD şimdilik almayacağım.Çok üst düzey bir kasa da istemiyorum fiyattan da anlaşıldığı gibi.Ben böyle bir sistem kurdum sizce nasıl?Lütfen bütçeyi aşacak yorumlar yapmayın.Elimdeki bütçeye göre en iyisi ne ise onu tavsiye edin.Şimdiden teşekkürler.
YbXj3E.png

KS

Shadow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
system3276' Alıntı:

MSI z170a pro 3200 Mhz DDR4 -414 tl

Aslında bu anakarta ben de baktım ve böyle bir cevap alacağımı da tahmin ettim :)
Peki hocam anakartı sadece daha yüksek mHz desteği için mi öneriyorsunuz yoksa fotoğraftaki B150 M3'ten daha iyi olduğu bir konu mu var?Ben zaten en kötü ihtimalle 2400 takar 2133 performansı alırım diye düşünerek bu anakartı tercih ettim.

Ayrıca 100 TL ek bütçeyi de alttaki anakart önerisine karşı ayırdım.
MSI Z170M MORTAR Intel Z170 3200MHz(OC) DDR4 Soket 1151 mATX Anakart 508TL

Sistem için de fikrinizi almak isterim hocam.Teşekkürler

KS

Shadow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dediğim gibi ram 2133 kalmamış 2400 var ancak anakart 2133 destekliyor.Bu benim için sorun yaratır mı?
Ayrıca ekran kartında alttaki iki model arasında biraz kararsızım.
Asus STRIX GTX950 Gaming 2GB 128Bit GDDR5 Ekran Kartı (STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING)
MSI GTX960 Gaming 2GB 128Bit GDDR5 Ekran Kartı (MSI-GTX960-GAMING-2G)
60 TL fark için bir üst modeli almalı mıyım?

E

expert

Guest
Gtx 960 al hem güç hemde performans olarak daha iyi
Önerdiğim anakart Intel'in z chipsetini kullanıyor ve kart güzel bir kart

KS

Shadow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
system3276' Alıntı:
Gtx 960 al hem güç hemde performans olarak daha iyi
Önerdiğim anakart Intel'in z chipsetini kullanıyor ve kart güzel bir kart

Teşekkür ederim.Mortar'a gerek yok diyorsunuz yani.Hocam son bir soru daha :)  Kasadaki PSU sistem için yeterli olur mu?Araştırdım ancak kasadaki PSU'ya ait herhangi bir bilgi bulamadım.

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
arkadaşlar seçtiğiniz parçalar ileri dönük olsun :) fazla güç göz çıkarmaz. oc konusunda rahatlatır.

KS

Shadow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ben anlatamıyorum sanırım :)  PSU'yu ben de değiştirmek isterim ama bunlar bana ekstra masraf oluyor.Kasa içerisinde 500W PSU var ve şimdi yeni bir PSU alsam 150-200TL civarı daha vermem gerekecek ve şu anda veremeyeceğimi ilk mesajımda belirttim.Buna ilaveten kasadan çıkan 500W PSU'da kenarda boş boş yatacak.Ben sistem hakkında yorum istiyorum anakart,ekran kartı,ram hakkında yorum istiyorum,parça uyumluluğu hakkında yorum istiyorum.Kaldı ki ilerde onu değiştirebilirim ancak diğer parçaların değişimi daha sıkıntılı olur bu yüzden lütfen yazdıklarımı tamamen okuyup cevap verin.Teşekkürler.

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
teknobiyotik pc shirbazını kullanabilirsin uyumlu parçaları tamamını gösterir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri