Yeni kulaklık Problemleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Selamlar. Hocam bugün aldığım kulaklık olan Sharkoon B1 elime geçti. Ancak üründe aşırı bir şekilde dip ses var yani sürekli bir rüzgar sesi duyuyorum. Kulaklık konuştuğumda veya en ufak hareketimde o sesi kulağa veriyor. Ne yapmam gerek sizce ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Mikrofon ayarlarınızı kontrol edin. Windows 10 için anlatacağım. Diğer sistemlerde farklı olabilir.

Windows Ayarlar / Sistem / Ses kısmına gelin. Burada Giriş kısmından Giriş cihazınızı seçin kısmında kullandığınız mikrofon olacak ve altta Mikrofonunuzu sınayın diye bir bar var. Bu bar hassaslık ayarının ön izlemesini gözlemleyeceğiniz bir bar. Bu bar alanında soldan başlayan hafif koyu renkte bir şerit olacak bu en solda olmalı ve görünmemeli. Yani hiçbir şekilde mikrofondan sizin sesinizin yüksekliği dışında alt sesler mikrofona ulaşmamalı. Bunu ayarlayacağınız bir ön izleme alanı burası. Bu barın ses hassaslığını ayarlayacağınız yer ise Giriş adı altında Cihaz özellikleri kısmından yapılıyor. Cihaz özellikleri ayarına tıkladığınızda Ses seviyesi alanı olacak. Bu seviye ile oynayarak bir önceki sekmedeki Mikrofonunuzu sınayın barını en solda hiç seviye olmayacak sınıra getireceksiniz. Bunu ayarladığınızda mikrofon ufak sesleri almayacak ve dip sesi yapmayacak.

Şimdi mikrofonun aldığı sesi kulaklıktan duymanızın ayarını anlatıyorum. Yine Windows Ayarlar / Sistem / Ses kısmında sağ tarafta Ses Denetim Masası olacak bu kısma tıklayın ve açılan pencerede Kayıt sekmesinden mikrofonunuza çift tıklayın. Yeşil ok ile işaretli aygıt mikrofonunuzdur. Açılan pencerede Dinle sekmesine gelin ve Bu aygıtı dinle kutusu boş olmalı eğer işaretli ise kaldırın. Bu ayar mikrofonunuzun kulaklığınıza ses vermesini sağlayan bir özelliktir.

KS

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
ugur.gozaydin' Alıntı:
Mikrofon ayarlarınızı kontrol edin. Windows 10 için anlatacağım. Diğer sistemlerde farklı olabilir.

Windows Ayarlar / Sistem / Ses kısmına gelin. Burada Giriş kısmından Giriş cihazınızı seçin kısmında kullandığınız mikrofon olacak ve altta Mikrofonunuzu sınayın diye bir bar var. Bu bar hassaslık ayarının ön izlemesini gözlemleyeceğiniz bir bar. Bu bar alanında soldan başlayan hafif koyu renkte bir şerit olacak bu en solda olmalı ve görünmemeli. Yani hiçbir şekilde mikrofondan sizin sesinizin yüksekliği dışında alt sesler mikrofona ulaşmamalı. Bunu ayarlayacağınız bir ön izleme alanı burası. Bu barın ses hassaslığını ayarlayacağınız yer ise Giriş adı altında Cihaz özellikleri kısmından yapılıyor. Cihaz özellikleri ayarına tıkladığınızda Ses seviyesi alanı olacak. Bu seviye ile oynayarak bir önceki sekmedeki Mikrofonunuzu sınayın barını en solda hiç seviye olmayacak sınıra getireceksiniz. Bunu ayarladığınızda mikrofon ufak sesleri almayacak ve dip sesi yapmayacak.

Şimdi mikrofonun aldığı sesi kulaklıktan duymanızın ayarını anlatıyorum. Yine Windows Ayarlar / Sistem / Ses kısmında sağ tarafta Ses Denetim Masası olacak bu kısma tıklayın ve açılan pencerede Kayıt sekmesinden mikrofonunuza çift tıklayın. Yeşil ok ile işaretli aygıt mikrofonunuzdur. Açılan pencerede Dinle sekmesine gelin ve Bu aygıtı dinle kutusu boş olmalı eğer işaretli ise kaldırın. Bu ayar mikrofonunuzun kulaklığınıza ses vermesini sağlayan bir özelliktir.
Hocam ilk dediğiniz sınamada hiç sabit durmuyor konuşmuyorken bile sürekli ses artışı görünüyor ve dediğiniz yerden sınaya tıklıyorum herhangi bir ses ayarı görünmüyor. 
İkinci dediğiniz bölümde ise kutunun içi işaretli değil zaten boştu.
Kullanırken şunu farkettim eğer mikrofonun bağlantısını kesersem o sesler tamamen gidiyor yani sadece mikrofonun verdiği bir sorun ancak dediğim gibi ses denetim masasında o işaret tikli değil

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İlk dediğim ayar bölümünü siz yanlış anlamışsınız hassaslık ayarını yapmamışsınız. 2. olarak ise kulaklık yanında gelen kabloların doğru yapıldığından emin misiniz? Bu sorunu yaşayan 1 kişi bile bulamadım nette yani sorun sizden kaynaklı gibi görünüyor.

KS

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Mikrofon kulağa bir sebepten dolayı ses veriyor ancak anlamıyorum. Kapattığımda ses gidiyor açınca arka ses başlıyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Birde şunu deneyin. Windows Ayarlar / Sistem / Ses kısmında sağ tarafta Ses Denetim Masası kısma tıklayın ve açılan pencerede Kayıttan yürüt kısmına gelin ve altta aktif olan Hoparlör simgesine çift tıklayın ve açılan pencerede Düzeyler sekmesine tıklayın. Burada Hoparlör haricinde eğer Mikrofon diye bir kısım varsa bu ses ayarını ses işaretinden devre dışı bırakın ve Uygula/Tamam deyin. Umarım bu çözüm olur.

KS

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
ugur.gozaydin' Alıntı:
Birde şunu deneyin. Windows Ayarlar / Sistem / Ses kısmında sağ tarafta Ses Denetim Masası kısma tıklayın ve açılan pencerede Kayıttan yürüt kısmına gelin ve altta aktif olan Hoparlör simgesine çift tıklayın ve açılan pencerede Düzeyler sekmesine tıklayın. Burada Hoparlör haricinde eğer Mikrofon diye bir kısım varsa bu ses ayarını ses işaretinden devre dışı bırakın ve Uygula/Tamam deyin. Umarım bu çözüm olur.
Sorun çözülmüştür. 2. Sıradaki bölüm max açıkmış ve 0 a düşürdüm problem ortadan kalktı. Teşekkürler

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sorunun çözüldüğüne sevindim. Bu yöntemi başta önermeliydim aslında ama sonradan kurcalayınca aklıma geldi. :)

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri