Yeni Kurduğum 7800X3D-4080 S Sistemde Monitöre Bios Görüntü Gelmiyor!!

enescrc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar kolay gelsin ilk defa sistem topladım işim gereği çok geziyorum laptop kullanıcısıydım lakin aşırı ısınmalardan bunalıp kendime microAtx bir sistem kurmak istedim bu şekilde istememin nedeni daha rahat taşıyabilmem o sisteme o kasa olmuşmu demeyin lütfen sistem özellikleri
Amd Ryzen 7800x3d
galax 4080 super
patriot expo cla32 ram 16x2 (32)gb
anakart ASRock B650M PG Riptide 7200mhz(OC) RGB M.2 AM5 mATX DDR5
ssd 1 tb kingston
telmalright kule tipi soğutucu
850w gold psu
Cooler Master Q300L V2 Tempered Glass USB 3.2 mATX kasa
sistemi topladım monitöre bağladım herhangi bir görüntü gelmedi anakart rami ve işlemciyi tanımlamıyor kırmızı ışık yakıyor
öncelikle kasada boşta kablo yok monitörümde sağlam başka bilgisayarda denedim monitör çalışıyor ramleri tak çıkar slot değiştir yaptım statik elektrik için bas çek bios çıpı tak cıkar yaptım herşeyi takıp cıkarttım düzelmedi sistemi 3 defa sök tak yaptım resmen sorun şu parçam arızalı ise sizce sorun hangi parçada bütün parçaları farklı sitelerden aldım sorun neyde bi türlü anlayamadım
yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.
dipnot:Soğutucu bilerek o şekilde takılı yanlış bildiğimden deil nedenini sormayın konumuz o deil

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-09-06 at 20.56.46.jpeg
    WhatsApp Image 2024-09-06 at 20.56.46.jpeg
    133.7 KB · Görüntüleme: 29

Nostrovia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
İlk açılış biraz uzun sürüyor buna rağmen açılmıyorsa bios update yapıp tekrar deneyebilirsiniz.

Nostrovia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10

Ramleri 2 ve 4 numaraya mı taktınız.

Son düzenleme:

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
bios işlemciyi tanımıyor olabilir 7600 veya 7900 gibi bir işlemci ile güncellemek gerek bios u
bu işlemciler anakart ile beraber çıktı 7800x3d sonra çıktı

Nostrovia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
bios işlemciyi tanımıyor olabilir 7600 veya 7900 gibi bir işlemci ile güncellemek gerek bios u
bu işlemciler anakart ile beraber çıktı 7800x3d sonra çıktı
Bios update için işlemci takmaya bile gerek yok.boş anakarta yapılabiliyor bios update.

KS

enescrc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
YORUMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BİOSU UPDATE ETTİKTEN SONRA Bİ DONUS YAPARIM BU ARADA BIOSU UPDATE ETMEM ANAKART ARIZALI İSE İADE SÜRECİNDE HERHANGİ BİR OLUMSUZ DONUSE NEDEN OLURMU ?

Nostrovia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
YORUMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BİOSU UPDATE ETTİKTEN SONRA Bİ DONUS YAPARIM BU ARADA BIOSU UPDATE ETMEM ANAKART ARIZALI İSE İADE SÜRECİNDE HERHANGİ BİR OLUMSUZ DONUSE NEDEN OLURMU ?
Olmaz niye olsun firmanın kendi yazılımı sonuçta.

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
amd 7800X3D işlemcilerde sahte meselesi var böyle bişeye denk gelmiş olabilir misin
delinin aklına karpuz kabuğu düşürmek olmasında

KS

enescrc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İslemci olmasa bile bios ekrani gelmesi gerek kardesim denedim bios update islemci isiniyor sikinti yok ram isigida yaniyor islemci isigida yaniyor

Hicbisey olmadi n11 den aldim islemciyi bios update yaptim ramleri islemciyi sok tak yaptim artik gercekten can sikmaya basladi 8 parcayida iade etcem en son

KS

enescrc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ARKADAŞLAR SORUNU ÇÖZDÜM
sorun bios guncellemeleri ile alakalı sol alt krom çevrili olan usb porta taktım dosya adını caaareative.rom yapıp en son güncellemeyi denediğimde olmadı ardından amd ryzen 7 yazan güncellemeyi yaptım çalıştı bios menüye ulaşabildim 4 gündür uraşıyom sokup takmadıgım ram slotu ssd si kablosu ekran kartı tak çıkarı kalmadı gerçekten asrock anakart alcaklar anakart güzel ama updatesiz geliyor yabancı forumlardada herkes aynı sıkıntıyı yaşadığını belirtmiş yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim sistem taş gibi çalışıyor şuan

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
41
Geçmiş olsun anakartı p4 zamanından beri bilirim kullanmadım ama kalite üretiyor çok üst seviye olmasada alt marka yada orta kalite değil kendini kanıtlamış bir marka
Hayırlı olsun

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri