Yeni Modemimi Kullanamıyorum Ve Modem Önerisi Istiyorum

X to the Z Xzibit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese iyi akşamlar
Okumak istemeyenler için: Türk Telekom internetime hız yükseltmesi yapıp, almış olduğum yeni modeminde hız sorunu yaşıyorum. Ve yeni modem arayışına çıkacağım ama altyapımın destekleyebileceğini bilmiyorum ve f/p bir modem önerisi istiyorum. Olayın detaylı hali:

Eski bir mahallede oturuyorum ve Şuan ilk sürüm modemlerden kullanıyorum.
Önceden internet paketim 55mbps idi. yetmeyince 75 e yükseltelim dediler tamam dedik. Eski modemde artış görememiştik. Bizde modemi yenilersek geçeceğini düşündük haliyle yeniledik
Modemi takıp, *Modemin yanında* telefonumda kullanmaya başladığımda indirme hızı yaklaşık 0.07kb civarlarıydı, Instagram dan bile video izleyemiyordum. Bilgisayara geldiğimde ise indirme hızında bir değişiklik göremiyordum *kablolu kullanıyorum*
Yetkilileri aradığımızda Yeni modemin altyapımızı desteklemediğini söylediler. Modemi alırken bize altyapının destekleyebileceğini söylediler ne iade aldılar ne de değişim.
Size sorum:
Oturduğum semte göre nasıl bir modem bakabilirim? Uygun olduğunu nasıl anlayabilirim? Bu interneti köküne kadar kullanmak istiyorum, Teşekkürler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri