Yeni Pc aldım sizce kaliteli şağlam oyunlarda normal ayarlarda kaç fps verir

Richwarrior

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Casper Nırvana serisinden laptop aldım daha geçenlerde bana kalsa sistemleri iyi ama bide sizlerin yorumlarını almak istedim sizce sağlam oyunlarda aşağıda yazdım sistem iyi bir fps verir mi?

İşlemci : Intel(R) Core(TM) i7-7500U CPU @ 2.70Ghz 2.90Ghz - Turbo ile 3.5Ghz - 4MB Ön bellek (7. Nesil)

Ram : 16 GB , DDR3  

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX950 - 4GB - 128BIT

Ekstrem : 120 GB SSD bulunmakta   

Yorumlarınızı bekliyorum  :D

Lightning

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba

Casper dan farklı bir marka tercih etmenizi öneririm, Asus, MSI, DELL, gibi markaları tercih edebilirsiniz.

-Bütçen ne kadar ?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
İleride ısınma sorunları ile karşılaşmanız muhtemel olabilir. Arkadaşın moralini bozmayalım teknik özellikler açısından iyi ancak çok üst düzey bir performans beklemeni tavsiye etmiyorum..

PredatorTitan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PCMaster' Alıntı:
7500U cpu ya 950m darboğaz yapar dostum.

Bunu ne ye dayanarak söylediniz ? I7 7500U gibi güçlü bir CPU'nun 950M gibi basit bir ekran kartında nasıl bir sıkıntısı olabilir ?

BERWAR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Darboğaz olmaz, Casper manyak değil darboğaz yapacak laptop üretsin. Casperdan daha iyi markalar var, onlara yönelebilirsin. Monster, Lenovo, Asus, MSİ, HP, Dell, Acer modellerine bak.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Yalnız arkadaşlar konuyu açan arkadaşımız sistemi satın almış. O yüzden darboğaz konusuna girmek pek mantıklı değil..

KS

Richwarrior

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Lightning' Alıntı:
Merhaba

Casper dan farklı bir marka tercih etmenizi öneririm, Asus, MSI, DELL, gibi markaları tercih edebilirsiniz.

-Bütçen ne kadar ?

Pc yi aldım daha yeni aslında Casperin Excalibur serisinden vardı bunun bir üst niteliklerinde onu alacaktım ama nedense alıdığım yerdekıler boşuna masraf edersın dediler, bu pc 3600 TL idi excalibur 5000 TL.

OceanLaB' Alıntı:
İleride ısınma sorunları ile karşılaşmanız muhtemel olabilir. Arkadaşın moralini bozmayalım teknik özellikler açısından iyi ancak çok üst düzey bir performans beklemeni tavsiye etmiyorum..

Beni 1 sene idare etse yeter, 1 seneden sonra yenisini alacam zaten hem bunu demişken bu laptoplardan 5 ila 7 bin TL arasında önerebilcekleriniz varmı Gamebook olarak

PredatorTitan' Alıntı:
PCMaster' Alıntı:
7500U cpu ya 950m darboğaz yapar dostum.

Bunu ne ye dayanarak söylediniz ? I7 7500U gibi güçlü bir CPU'nun 950M gibi basit bir ekran kartında nasıl bir sıkıntısı olabilir ?

Yalnız Ekran kartlarında Gtx 950 ile 950 m farklı ekran kartları değilmi?

PredatorTitan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

PredatorTitan' Alıntı:
Yalnız Ekran kartlarında Gtx 950 ile 950 m farklı ekran kartları değilmi?

Fark var tabi, birisi M(Mobile) birisi, masaüstü için olan ekran kartı. Mobile'ler masaüstlerine oranla performansları düşük. bu olay git gide azalıyor. Teknolojinin gelişimi hızla artıkça bu sorunda aynı hızda azalıyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri