Yeni Pc Kasma Sorunu

YakısıklıSerdar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaşlar merhaba gecen hafta yeni bir sistem kurdum. Pc yi ancak bugun acabildim fakat pc de kasma sorunu ve kendını yeniden başlatma sorunu yasıyorum. Pc ilk açıldığında ekran kartının fanları donuyor fakat daha sonra duruyor. Durdugu andan sonra monitorde goruntu gidiyor. Arada kendını yenıden başlatıyor.
pc özellikleri:
MSI 3080TI Gaming Trio
Ryzen 9 5900
MSI Meg x570 Ace
msi coreliquid 360k
SSD Samsung 980 Pro

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Arkadaşlar merhaba gecen hafta yeni bir sistem kurdum. Pc yi ancak bugun acabildim fakat pc de kasma sorunu ve kendını yeniden başlatma sorunu yasıyorum. Pc ilk açıldığında ekran kartının fanları donuyor fakat daha sonra duruyor. Durdugu andan sonra monitorde goruntu gidiyor. Arada kendını yenıden başlatıyor.
pc özellikleri:
MSI 3080TI Gaming Trio
Ryzen 9 5900
MSI Meg x570 Ace
msi coreliquid 360k
SSD Samsung 980 Pro
Statik elektrik sorunundan olabilir.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
pc özellikleri:
MSI 3080TI Gaming Trio
Ryzen 9 5900
MSI Meg x570 Ace
msi coreliquid 360k
SSD Samsung 980 Pro
Sürek rest mi atıyor ?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Normalde 60 derece ve üstüne ulaştığında fanlar devreye girer.

Hocam ekran kartında sorun olsa hiç görüntü gelmez.
Hocam ben ekran kartında sorun var demiyorum ve fan stop özelliği olabilir ama benim takıldığım nokta görüntü gitmesi ve rest atmadıyda an driver kurunca çözüldüğü söylenmiş.

KS

YakısıklıSerdar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocam ben ekran kartında sorun var demiyorum ve fan stop özelliği olabilir ama benim takıldığım nokta görüntü gitmesi ve rest atmadıyda an driver kurunca çözüldüğü söylenmiş.
Rest atması ondan sonra 1 kere oldu ama ondan once 10 dk da bir tekrar baslatmak zorunda kalıyordu. Pc de acayp bir kasma giriyor su an mouse kablosuz mouseun baglantısını kesmeme ragmen imgec 5 saniye hareket ediyor

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Driverlar önemli eğer önemli driverlar ve windows güncellemesi yapılmadıysa "bazı"kasalarda HDMI ile görüntü bile alamıyorsun hocam yaşadığım için tecrübeliyim bu konuda.

KS

YakısıklıSerdar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Şu an ne yapmalıyım sizce biosa rest atıp baştan mı kurmalıyım ve baglantılarda bir sorun olma olasılığı var mıdır sizce?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Aslında pc yi abim ve arkadası kurdu bana canakkaleden yolladılar. Biosu kurduklarını , ramların hızını 3600 e cektikleri tarzı bir şeyler soylediler
Eğer Ekran kartı driver yada hangi driverlarını kurduysanız ve doğru kurduğunuza eminseniz abinize danışın.
Şu an ne yapmalıyım sizce biosa rest atıp baştan mı kurmalıyım ve baglantılarda bir sorun olma olasılığı var mıdır sizce?
Eğer bundan önce kendileri kullandı ve bir sorun olmadıysa bağlantılarda sorun olacağını zannetmiyorum .
Dediğim gibi Eğer sorunsuz bir şekilde driver kurulumu yaptıysanız düzelmesi gerekiyor bence abinize danışın o size ne yapılması gerektiğini söyleyecektir zaten çok pahalı bir sistem olduğu içinde bilen bir kişini yardımı size daha iyi olur ben abinizin nasıl kurduğunu bilemem.

KS

YakısıklıSerdar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Eğer Ekran kartı driver yada hangi driverlarını kurduysanız ve doğru kurduğunuza eminseniz abinize danışın.

Eğer bundan önce kendileri kullandı ve bir sorun olmadıysa bağlantılarda sorun olacağını zannetmiyorum .
Dediğim gibi Eğer sorunsuz bir şekilde driver kurulumu yaptıysanız düzelmesi gerekiyor bence abinize danışın o size ne yapılması gerektiğini söyleyecektir zaten çok pahalı bir sistem olduğu içinde bilen bir kişini yardımı size daha iyi olur ben abinizin nasıl kurduğunu bilemem.
Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri