Yardım Yeni RTX 4070 Kasa Aldım Render'ı 6 Saat Gösteriyor Neden Olabilir?

origins

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
4070 i9 lu kasa topladım sadece sıvı soğumtasıyla ekran kartını ben taktım sıcaklık değerlerinde sorun yok pcdede ama renderı i5ten yavaş alıyor

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,302
Intel işlemciler bazı render programlarında (ETABS gibi) clock speed hızını 3.2GHz gibi rakamlara düşürüyor. BIOS üzerinden manuel müdahale etmek gerekiyor. Bunun sebebi anakartın i9 versiyonuna göre düşük seviye seçilmesi olabiliyor. BKz: ASRock B760M..

Render alırken önce görev yöneticisi üzerinden saat hızını bir kontrol edin. 5GHz hızına çıkıyor mu, yoksa düşük hızlarda mı seyrediyor. Ardından BIOS üzerinden performans ayarlarınız açık mı bunları kontrol edin.

Intel'in kendi uygulaması var Extreme tuning adında. Bunu kurun ve yine performans ayarlarınızı kontrol edin.

KS

origins

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Intel işlemciler bazı render programlarında (ETABS gibi) clock speed hızını 3.2GHz gibi rakamlara düşürüyor. BIOS üzerinden manuel müdahale etmek gerekiyor. Bunun sebebi anakartın i9 versiyonuna göre düşük seviye seçilmesi olabiliyor. BKz: ASRock B760M..

Render alırken önce görev yöneticisi üzerinden saat hızını bir kontrol edin. 5GHz hızına çıkıyor mu, yoksa düşük hızlarda mı seyrediyor. Ardından BIOS üzerinden performans ayarlarınız açık mı bunları kontrol edin.

Intel'in kendi uygulaması var Extreme tuning adında. Bunu kurun ve yine performans ayarlarınızı kontrol edin.
Render alirken gpu kullanımı 0 islemciyi kullaniyor sadece

KS

origins

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
4070 gozukuyor ama bilmiyorum nasil kontrol edebilirim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri