Yeni Sistem: Reset Döngüsü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Xafkor

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba,

Bu forumdaki tavsiye üzerine linkteki sistemi topladım ve kurulumunu yaptım.

20 saniye boyunca CPU fan dahil tüm fanlar çalışıyor, ekran kartında ışık yanıyor (anakartta ışık yok) kasa fan rgb ışıkları yanıyor, monitörde herhangi bir görüntü çıkmadan 20 saniye sonra resetliyor ve döngüye giriyor. BIOS ekranına ulaşamıyorum.

Denediklerim;

- Tek ramle çalıştırmayı denemek, farklı slotlara takmak.
- Ram olmadan denemek
- Ekran kartı bağlı olmadan denemek
- CPU fan, power switch vs. soketlerin doğruluğunun, iyi yerleştiğinin kontrolü
- Anakartın kasayla temas edip kısa devre yapıp yapmadığının kontrolü

Denemediğim şey HDD bağlamak, M2 slotunda SSD takılı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Bu sistemi ben önerdim size BIOS update gerektiğini söylemişimdir yada sistemi montaj hizmeti ile almanız gerektiğini söylemişimdir. Sistemi topladığınız sitede montaj isteyip almadınız mı? Bu şekilde BIOS güncellenip size gönderilir ama siz parçaları isteyip kendiniz toparladıysanız Ryzen 3000 serisi bir işlemciyi anakart BIOS update olmadan tanımayacağı için sistem açılmaz. Sorununuz büyük ihtimalle budur. Ryzen 1000 yada 2000 serisi işlemci takıp BIOS 'u güncelleyeceksiniz yada sistemi aldığınız yere mesaj atıp sadece anakartı gönderip BIOS 'u güncellemelerini isteyeceksiniz.

KS

Xafkor

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bu sistemi ben önerdim size BIOS update gerektiğini söylemişimdir yada sistemi montaj hizmeti ile almanız gerektiğini söylemişimdir. Sistemi topladığınız sitede montaj isteyip almadınız mı? Bu şekilde BIOS güncellenip size gönderilir ama siz parçaları isteyip kendiniz toparladıysanız Ryzen 3000 serisi bir işlemciyi anakart BIOS update olmadan tanımayacağı için sistem açılmaz. Sorununuz büyük ihtimalle budur. Ryzen 1000 yada 2000 serisi işlemci takıp BIOS 'u güncelleyeceksiniz yada sistemi aldığınız yere mesaj atıp sadece anakartı gönderip BIOS 'u güncellemelerini isteyeceksiniz.

Kendim toparladım, dediğiniz gibi güncellemelerini isteyeceğim; teşekkür ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Sorununuz %99 BIOS 'un Ryzen 3000 serisi işlemciyi tanımadığı için gerçekleişiyor. BIOS update ile çözülecektir. Sonucu bildirirsiniz.

KS

Xafkor

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sorununuz %99 BIOS 'un Ryzen 3000 serisi işlemciyi tanımadığı için gerçekleişiyor. BIOS update ile çözülecektir. Sonucu bildirirsiniz.
Dediğiniz gibi update yapılınca sorun çözüldü, çok teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri