Yeni Sistemde Drop Sorunu

bilal98

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Yeni aldığım pc hocası sistemi i5 12500 rtx 3070 16gb ram 500gb ssd 750w özellikerine sahip sistemimde gta5 de özellikle drop yiyorum sebebi nedir sizce?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Arama sekmesine MSConfig yazın ve sistem yapılandırmasına basınız karşınıza gelen pencereden Önyükleme + Gelişmiş Seçenekler + İşlemci Sayısı tikin açın ve en yüksek hangisi ise ona basınız ve uygula deyip kapatınız.

Tekrardan arama sekmesine grafik ayarları yazınız ve açınız ondan sonra ise oynadığınız oyunları göz at seçeneğine basıp ekleyiniz ve eklediğiniz oyunların üstüne basıp + seçenekler + yüksek perf. tikini açınız ve kaydet deyip diğer oyunlara da aynı şekil uygulayınız.

ZeroTolerance

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
63
Arama sekmesine MSConfig yazın ve sistem yapılandırmasına basınız karşınıza gelen pencereden Önyükleme + Gelişmiş Seçenekler + İşlemci Sayısı tikin açın ve en yüksek hangisi ise ona basınız ve uygula deyip kapatınız.

Tekrardan arama sekmesine grafik ayarları yazınız ve açınız ondan sonra ise oynadığınız oyunları göz at seçeneğine basıp ekleyiniz ve eklediğiniz oyunların üstüne basıp + seçenekler + yüksek perf. tikini açınız ve kaydet deyip diğer oyunlara da aynı şekil uygulayınız.
Hocam bilmediğimden dolayı soruyorum mazur görün. Yüksek performans tikini açtığımızda oyunlarda kayda değer performans artışı yaşanıyor mu, tam olarak ne işe yarıyor?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Hocam bilmediğimden dolayı soruyorum mazur görün. Yüksek performans tikini açtığımızda oyunlarda kayda değer performans artışı yaşanıyor mu, tam olarak ne işe yarıyor?
Oyunlarda seçtiğiniz tiki kullanıyor diye biliyorum zaten orda bakarsanız bi işlemcinizi birde ekran kartınızın adı yazıyor ekran kartınızı seçin.

Miraha

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47
merhabalar yeni aldığım pc hocası sistemi i5 12500 rtx 3070 16gb ram 500gb ssd 750w özellikerine sahip sistemimde gta5 de özellikle drop yiyorum sebebi nedir sizce
Tek Gta V de böyle bir sorun varsa şunu yapın : Grafik ayarları yerinden hz vardır o sizde büyük ihtimalle 60'dır onu monitörünüz kaç hz se ona çekin örneğin 144'se 144'e Çekin.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
merhabalar yeni aldığım pc hocası sistemi i5 12500 rtx 3070 16gb ram 500gb ssd 750w özellikerine sahip sistemimde gta5 de özellikle drop yiyorum sebebi nedir sizce
Eğer sorununuz çözüldüyse veya çözdüyseniz bu konuya da paylaşın aynı sorunu yaşayan arkadaşlara rehber niteliğinde bir konu olsun :)

KS

bilal98

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
xmp bu şekilde vi sorun gözüküyomu
75a1677b-85ac-4789-a1a0-1f6dfaafa2db.jpg

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri