Yeni topladığım bilgisayarımda çökmeler yaşıyorum

serhatddeveli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese merhaba yaklaşık 4 ay önce içime sine sine sizlere sora sora bir PC toplamıştım, öncelikle parçalarımı söyleyeyim;
Anakart: Gigabyte B450M H (S2H değil) 3600MHz.
Ekran kartı: MSI RX5700 GB Mech Gaming X.
İşlemci: R5 3600X.
RAM: G.Skill Sniper X 3600MHz.
SSD: 256 GB m.2.
PSU: 750W 80 Bronze.
Bilgisayarımda render işleriyle uğraşıyorum, bilgisayarımda ilk aydan sonra performans düşüklükleriyle karşılaştım ekran gitgelleriyle karşılaştım.
Ekran gitmesi voltaj ile alakalıymış onu öğrenebildim. RAM'lerimi özellikle 3600 seçtim anakartım destekliyor diye almıştım ama o da voltaj sorunlarından dolayı kullanamıyorum, en son dün bilgisayarım render alırken kapandı ve açılırken reboot and select properboot devicehatasıyla karşılaştım, SSD ile alakalı bir sorun olduğunu gördüm, BIOS'tan bir şeyler yaparak açmayı başardım ancak 1 saat önce kaydettiğim tüm dosyalar silinmişti. Siz de takdir edersiniz ki kendimi sıktım bir bedel ödedim bunun için ve ben bu kadar para verdiğim bir şeyden 3 bin liralık bir bilgisayar performansı almak istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada aldığım render işlerinin ağır olduğunu düşünebilirsiniz ama bilgisayar boşta iken veya CS:GO gibi oyunlar oynarken de aynı problemleri yaşıyorum ve yaptığım render işlerini 3 bin liralık eski bilgisayarımda daha iyi yapıyordum. Sorunumu kısaca bilen biri parçalarımı taşıyabilmek için anakartımın yetersiz olduğunu söylemişti, size sorunlarımı detaylıca anlattım, sizce bu sorunlarımı anakartımı değiştirerek çözebilir miyim, eğer cevabınız evetse size kafamdaki anakart modellerini atayım birlikte seçelim, şimdiden çok teşekkür ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri