Yeni Topladığım Pc'den Gelen Garip Ses

Countless Skies

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba,
Yeni topladığım PC'den tuhaf bir ses geldiğini fark ettim. Aşağıya video ekliyorum sesi siz de duyabilirsiniz. Aralıklı olarak gelen cız cız cız şeklinde bir ses. Sebebi nedir bu sesin acaba? Ekran kartından coil whine diyenler oldu sizce bu coil whine mı? Coil whine ile alakalı videolara baktığım zaman devamlı gelen bir ses olduğu görülüyor. Bendeki ses ise aralıklı aralıklı geliyor bilmiyorum coil whine mı ya da başka bir şey mi.
Yeni topladığım bir PC'de böyle bir sesin olması rahatsız etti. Oyuna girince geldiğini fark ettim masaüstündeyken ya da tarayıcıda takılırken gelmiyor.

narcotic

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Çalışan fanlardan sanki bitanesine kenarından böyle ince kablo sürtüyor gibi ses var kablolarını kontrol et istersen.Kablodan değilse bu ihtimali elemiş olursun.

KS

Countless Skies

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çalışan fanlardan sanki bitanesine kenarından böyle ince kablo sürtüyor gibi ses var kablolarını kontrol et istersen.Kablodan değilse bu ihtimali elemiş olursun.
Yok hocam kablo değil sorun. Hepsini kontrol ettim. Sence sıvı soğutmanın pompasından mı geliyor yoksa ekran kartı kaynaklı coil whine mı?

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
coin while de daha bi tiz ses çıkıyordu sanki fanlardan biri bir yere sürtüyordur detaylıca kontrol et

KS

Countless Skies

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
coin while de daha bi tiz ses çıkıyordu sanki fanlardan biri bir yere sürtüyordur detaylıca kontrol et
Yok hocam fanlar hiçbir yere sürtmüyor. Öyle olsa sistem yük altında değilken de ses gelmesi gerekirdi ama sadece oyun açtığımda geliyor bu ses. Şu an tarayıcı üzerinden bu mesajı yazarken gelmiyor mesela.

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Yok hocam fanlar hiçbir yere sürtmüyor. Öyle olsa sistem yük altında değilken de ses gelmesi gerekirdi ama sadece oyun açtığımda geliyor bu ses. Şu an tarayıcı üzerinden bu mesajı yazarken gelmiyor mesela.
benim sistemde ilk aldığımda öyle ses çıkarıyordu ama biraz zaman geçtikten sonra düzeldi.Senin sorun için sıvı soğutucu ekran kartı ve psuyu dikkatlice dinle eğer ekran kartındaysa değişim isteyiblirsin ama gelen ekran kartında da aynı sorun olabilir psu da ise de coine while olabilir. Ben nerede olduğuna pek dikkat etmemiştim kedni kendine geçmişti.

KS

Countless Skies

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
benim sistemde ilk aldığımda öyle ses çıkarıyordu ama biraz zaman geçtikten sonra düzeldi.Senin sorun için sıvı soğutucu ekran kartı ve psuyu dikkatlice dinle eğer ekran kartındaysa değişim isteyiblirsin ama gelen ekran kartında da aynı sorun olabilir psu da ise de coine while olabilir. Ben nerede olduğuna pek dikkat etmemiştim kedni kendine geçmişti.
Bendeki sesin aynısını mıydı hocam? Hiç kesilmeyen bir ses miydi yoksa bendeki gibi kısa aralıklarla gelen bir ses miydi?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri