Yeşil ekran ve çökme

ARoolse

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar yeni bir pc aldım 1 ay boyunca sorunsuz olarak kullandım ancak son 1 haftadır pc arada bir yeşil hata veriyor ve sonrasında ben tuşundan kapatana kadar düzelmiyor driver larda sorun olduğunu düşündüm güncelledim eski haline aldım gerilettim ama hiçbirşey düzelmiyor en son bir sürüm daha denedim 1 günlüğüne birşey olmadı ama sonra tekrar olmaya başladı genelde oyun oynarken oluyor ama hepsinde değil örneğin League Of Legends oynarken birşey olmuyor ama GTA V veya COD black ops 2 oynarken çöküyor hiçbiryerde yardım bulamadım lütfen yardım

PC özellikleri MSİ ARMOR RX 570 4gb-gigabyte b450h s2h-hyperx 3000mhz single 8gb ram-ryzen 5 2600-adata 480 ssd 550 w psu

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Herhangi bir sorun olabilir.

İlk önereceğim şey tüm sistemi sökün ve tekrar toplayın RAM 'inizin doğru slota takılı olduğundan emin olun. Anakartınızda 1 RAM varsa DDR4_2 slotuna takılmalı yazıyor işlemci tarafındaki slot yani.

BIOS sürümünüzü kontrol edin güncel değilse BIOS 'u güncelleyin. Başlata msinfo32 yazıp Sistem Bilgisini çalıştırın. Açılan pencerede Sistem özeti seçili iken sağ kısımdaki bilgilerden BIOS Sürümü/Tarihi kısmından BIOS sürümünüzü öğrenebilirsiniz. Bu sürüm ile bu linkteki son sürüm BIOS 'u karşılaştırın eski ise güncelleyin. En son sürüm F42f olarak belirtilmiş bu yorumu yazarken kontrol ettim.

PSU özelliklerinizi yazın kalitesi ve değerlerini kontrol edelim. Güç odaklı sorunlar bu gibi sorunları doğurabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri