Yine sacma sapan bir problemle karşınızdayım...

shubuox

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar, yine yeni yeniden saçma sapan bir problem ile karşınızdayım, mevcut steam indirimleri ile birlikte "days gone" oyununu satın aldım ve oynamak için indirdim. Oyunu başlattığımda intro devreye giriyor ve menü karşıma çıkmadan bilgisayar komple kendini resetliyor, farklı bir oyun açtığımda bu problem söz konusu değil. Bir nevi amdnin kobay faresi oldum sanırım, dosya doğrulamasını yaptım. Sistemimde windows11 pro kullanıyorum yeni nesil ryzen 7 7700x serisi işlemci kullanıyorum. Uzun saatler bannerlord oynamama rağmen hiç bir problem olmazken days gone açmaya çalıştığımda böyle bir sorun yaşıyorum

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Merhaba arkadaşlar, yine yeni yeniden saçma sapan bir problem ile karşınızdayım, mevcut steam indirimleri ile birlikte "days gone" oyununu satın aldım ve oynamak için indirdim. Oyunu başlattığımda intro devreye giriyor ve menü karşıma çıkmadan bilgisayar komple kendini resetliyor, farklı bir oyun açtığımda bu problem söz konusu değil. Bir nevi amdnin kobay faresi oldum sanırım, dosya doğrulamasını yaptım. Sistemimde windows11 pro kullanıyorum yeni nesil ryzen 7 7700x serisi işlemci kullanıyorum. Uzun saatler bannerlord oynamama rağmen hiç bir problem olmazken days gone açmaya çalıştığımda böyle bir sorun yaşıyorum
PSU Kaç w ?
Sertifikası nedir ?

Trileçe Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Aynı oyun eski ryzen 5 5600x olan bilgisayarımda sorunsuz çalışmakta, bu bilgisayarda da windows 11 yüklü durumda.
Windows 11 çok sorunlu genede 10a geçip öyle deneyin olmadi işlemcinizde problem olabilir.

Aynı oyun eski ryzen 5 5600x olan bilgisayarımda sorunsuz çalışmakta, bu bilgisayarda da windows 11 yüklü durumda.
Genellikle çoğu problem 11e geçince ortaya çikiyor

Bahadır Çeneli

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Hocam aynı problemi bende yaşadım. GTA V gibi bir oyun daha ekran gelmeden oyundan atıp restart atıyordu. Bios update yaptım çünkü xmp ayarları filan daha stabil çalışıyor ve resizebar vs filan herşey açık halde şuan sıkıntısız her oyun windows 11 pro da çalışıyor.

KS

shubuox

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam aynı problemi bende yaşadım. GTA V gibi bir oyun daha ekran gelmeden oyundan atıp restart atıyordu. Bios update yaptım çünkü xmp ayarları filan daha stabil çalışıyor ve resizebar vs filan herşey açık halde şuan sıkıntısız her oyun windows 11 pro da çalışıyor.
Hocam bios sürümünü kontrol ettim ama şu an 0705 en güncel surumdeyim, farklı yaptığınız ayarlar varsa bilgi verirseniz çok sevinirim :)

Bahadır Çeneli

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Hocam bios sürümünü kontrol ettim ama şu an 0705 en güncel surumdeyim, farklı yaptığınız ayarlar varsa bilgi verirseniz çok sevinirim :)
Hocam onun dışında
XMP I aktif ettim
ResizeBar aktif ettim (ekran kartım nvidia)
Amd ise smart access memory diye hatırlıyorum
Onun haricinde ekran kartımın kendine ait konfigürasyon programı var onu yükleyince gpu bios update yaptı ****manuel işlem yapılmadı oto update yaptı****
Ve gerforce experience üzerinden değilde kendim nvidia sitesi üzerinden recommended sürümünü indirip yükledim hocam yaptığım işlemler bunlar
Amd üzerinde Whql sürümü yüklemeniz sanırım kritik önem taşıyor

KS

shubuox

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bende Nvidia kullanıyorum, işlemcim ryzen 7 7700x ekran kartım RTX3080, bu söylediklerinizi dikkate alıp akşam tekrar kontrol edeceğim. Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri