YKS Batışından Sonra KPSS İle Öğrenmek İstediklerim

nksy11

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Abiler,

Bu sene ilk kez YKS girdim pek çalışmadığım için de yks sonucum iyi değil bende okula gitmek yerine kpss girip iş hayatına atılma planım var okul ile pek aram yok sorularım şu yönde 1. liseden çıktığım için kpss orta öğretimemi kayıt olmam gerekiyor başvuru zamanı geldiğinde 2. baktığımda kpss nin epey bölümü cartı curtu var ben direk ortaöğretim olana kayıt olup sınava mı girmem gerekir 3. sınav zamanına kadar hangi dersler ve konular çıkıyor onlara göre liste yapıp çalışmalarıma başlıcağım .

4. sınav sonrası işe girecek kadar diyelim puan aldım belirli meslekler varmış heralde o belirli mesleklerden birine puanım yetiyor diyelim birine gircem direk öyle iş başvurusuna gidip girebiliyormuyuz ve işe girerkenmi mülakat yapıyorlar sözlü v.s v.s ve o tür şeylerde torpil kullanarak girilmelerde varmış tabiki torpil bulabilirsem o avantaj ile girerim yoksa sıradan yöntemler ile denerim pek bilmediğim içinde sizlere sormak istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim aklıma takılan soru olduğunda tekrar sormak isterim şimdiden esenlikler dilerim

Moderatörün son düzenlenenleri:

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,
Çokça tecrübem yok fakat KPSS = TORPİL olayını biliyorum. Soruna gelecek olursak ilk önce kpss başvurusu yapacaksın, sınava girip minimum 70 puan alman gerekecek. Sınavdan sonra tercih yapman gerekiyor ki bu da aldığın lise eğitimi ile ilgili bölüm seçmen + oluyor. Daha sonra tercih işlemleri bittikten sonra evrak sürecin başlıyor ve mülakata çağırılıyorsun ( Burada torpil büyük etki oluyor ) Mülakattan sonra ya işe başlama süresini bekliyor yada sonra ki seneye diyerek yoluna bakıyorsun.

Ders konuları olarak da bir önceki yıllarda çıkmış soruları baz alarak çalışabilirsin.

Ek kaynak olarak Youtube üzerinden " Benim Hocam KPSS " şeklinde aratırsan ders içeriklerine erişebilirsin. Gayet güzel anlatımları var.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
682
Abiler bu sene ilk kez yks girdim pek çalışmadığım içinde yks sonucum iyi değil bende okula gitmek yerine kpss girip iş hayatına atılma planım var okul ile pek aram yok sorularım şu yönde 1. liseden çıktığım için kpss orta öğretimemi kayıt olmam gerekiyor başvuru zamanı geldiğinde 2. baktığımda kpss nin epey bölümü cartı curtu var ben direk ortaöğretim olana kayıt olup sınavamı girmem gerekir 3. sınav zamanına kadar hangi dersler ve konular çıkıyor onlara göre liste yapıp çalışmalarıma başlıcağım 4. sınav sonrası işe girecek kadar diyelim puan aldım belirli meslekler varmış heralde o belirli mesleklerden birine puanım yetiyor diyelim birine gircem direk öyle iş başvurusuna gidip girebiliyormuyuz ve işe girerkenmi mülakat yapıyorlar sözlü v.s v.s ve o tür şeylerde torpil kullanarak girilmelerde varmış tabiki torpil bulabilirsem o avantaj ile girerim yoksa sıradan yöntemler ile denerim pek bilmediğim içinde sizlere sormak istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim aklıma takılan soru olduğunda tekrar sormak isterim şimdiden esenlikler dilerim
Merhabalar oncelikle. 4 senedir lisans ogretmenlik kpss calisan biri olarak sorularini cevaplayabilirim. Temel duzeyde aktarayim sen merak ettiklerini sor. Kpss bir cok çeşide ayriliyor ortaöğretim, lisans, önlisans , e. Kpss vb. Sen hangisine gireceksen ona göre hazirlanman gerekir. Bazisi her yil bazisi 2 yılda bir yapilir. Kesinlikle TUS 'dan sonraki en zor sinavdir. Öğretmenlik kpss disindakilerde torpil olayi vardir. Lakin torpil icin bile yüksek alman gerekir. İlk etapta GkGy sinavi vardir bunlarin icinde turkce (30) matematik (30) tarih (27) coğrafya (18) vatandaşlık+ guncel (15 ) toplam 120 sorudan oluşur.

KS

nksy11

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar oncelikle. 4 senedir lisans ogretmenlik kpss calisan biri olarak sorularini cevaplayabilirim. Temel duzeyde aktarayim sen merak ettiklerini sor. Kpss bir cok çeşide ayriliyor ortaöğretim, lisans, önlisans , e. Kpss vb. Sen hangisine gireceksen ona göre hazirlanman gerekir. Bazisi her yil bazisi 2 yılda bir yapilir. Kesinlikle TUS 'dan sonraki en zor sinavdir. Öğretmenlik kpss disindakilerde torpil olayi vardir. Lakin torpil icin bile yüksek alman gerekir. İlk etapta GkGy sinavi vardir bunlarin icinde turkce (30) matematik (30) tarih (27) coğrafya (18) vatandaşlık+ guncel (15 ) toplam 120 sorudan oluşur.
abi ben eşit ağırlıktan mezunum anadolu liseden bu durumda ortaöğretime girmem lazım heralde en basitinden misal kpss ortaöğretim mesleklerinden hizmetli sağlık memuru zabıta ebe bide düz memur yazıyor nette baktımda en basit düz memur olucaz diyelim ortaöğretimden girdik iyide puan aldık bi yoldanda torpil bulduk diyelim işe girebiliyoruz ozaman demi başka herangi bi sorun çıkmıyor ve abi araştırdım biraz geneli memur v.s olunuyor diyor anadolu lisesinden

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri