Yolda bir flash bellek buldunuz

furkancekmece

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar size kısa bir şekilde özet geçerek anlatacağım senelerdir kullanılan fakat hala bitmek tükenmek bilmeyen hala milyonlarca kurbanı avlayan yolda bulduğunuz flash bellek tuzağını sizlere anlatmak istedim...

bir çok şirket bu şekilde büyük projelerini kaptırmışlardır,peki bunu nasıl yapıyorlar? Hemen anlatalım...
örnek verecek olursak siz yolda yürürken bir flash bellek buldunuz ve "aha flash buldum kaç gb lan bu" falan derken alıp içindekileri de merak ederek evinizde ki ya da çalıştığınız yerde ki bilgisayara taktınız hiç bir tarama yapmadan direk flash belleğin içini açıp baktınız siz her hangi bir .exe dosyası ve ya herhangi bir belge yi ya da dosyayı açtığınız anda virüs programlarına yakalanmadan profesyonelce hazırlanmış keylogger dediğimiz virüs bilgisayarınıza yayılıp eğer tek bilgisayar değilse ağda bulunan diğer bilgisayarlara da bulaşıp sizin ve ya çalıştığınız şirketin önemli bilgilerini ulaşıp rahatça kendi bilgisayarına sizin hiç bir şekilde haberiniz olmadan aktarabiliyor...

bu da çok büyük ve önemli kayıplara yol açabiliyor bu yüzden bu tür tehlikeli işlerden uzak durmanızı tavsiye ederim "aman hoca bir şey olmaz ben taratırım virüs programımla demeyin bulamıyor çoğu virüs programı" ya da illa alıcam derseniz içini kurcalamadan direk biçimlendirip öyle kullanın atalarımız boşa dememiş başınıza ne gelirse meraktan gelir diye...

İyi Günler...
Selametle
A.Furkan ÇEKMECE

E

expert

Guest
Başka bir şey de vardı da o bize kalsın :) bugün çoğu kullanıcı bilinçsiz şekilde internette gezerken bu tür şeylere dikkat etmedikleri için mağdur oluyorlar

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,143
Yolda flaş bellek bulsak ilk yapacağımız iş "içinde ne var lan acaba ? sen de benim düşündüğümü mü düşünüyorsun ?" deyip bilgisayara takmak olacaktır :)

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
aga bulamadım ama bulsam once kafamı kaldırır sagıma 180 soluma 180 bakarım. baktım ki kimse yok ve usb sapasaglam götürür biçimlendirrim ki öncesinde lisansli nortonum takar takmaz tarar zaten :D ben kendi usblerimi bile biçimlendiren adamım :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri