YouTube için önerileriniz.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Merhabalar. YouTube'de oyunlar hakkında, bilgisayar hakkında ve teknoloji hakkında videolar çekmek istiyorum.
Bu süreçte hem güzel videolar hazırlayabilmem için, hemde gelişebilmem için neler önerirsiniz ?
YouTube işiyle ilgilenenler varsa tecrübelerini, kullandıkları programları vs. aktarabilise çok memnun olurum.
İyi forumlar. :)

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Ekran kaydı için OBS Studio
Kayıtları editlemek için Premiere Pro
Bunları nasıl kullanacağınızı öğrenmek için Onur Naci :LOL:

Video konusunda; içerikler çok uzun olmamalı, durağan/sıkıcı olmamalı.
Başlıkta ya da kapakta bait yapabilirsin ama video içeriği bait olmamalı. Anlaşılır olmalı.
Yaptığın videoyu, başkası kendi kanalına yüklediği zaman izlemeyeceksen, o içeriği üretmemeye çalış.

longinus

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
51
Merhabalar. YouTube'de oyunlar hakkında, bilgisayar hakkında ve teknoloji hakkında videolar çekmek istiyorum.
Bu süreçte hem güzel videolar hazırlayabilmem için, hemde gelişebilmem için neler önerirsiniz ?
YouTube işiyle ilgilenenler varsa tecrübelerini, kullandıkları programları vs. aktarabilise çok memnun olurum.
Hocam onur Naci Öztürkler youtube kanalına gir videolarını izle bütün soruların yanıtı orda

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Bence her şeyden biraz bir kanal değil de, direkt bir konuya odaklanmış bir kanal daha başarılı olacaktır.

En azından benim takip ettiğim (bence) başarılı kanalların hepsi bu şekilde ilerliyor.

Yani oyunsa oyun, teknolojiyse teknoloji gibi.

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Bence her şeyden biraz bir kanal değil de, direkt bir konuya odaklanmış bir kanal daha başarılı olacaktır.

En azından benim takip ettiğim (bence) başarılı kanalların hepsi bu şekilde ilerliyor.

Hocam geneli oyun videoları olucak ama mesela bir ürün aldığımda onun kutu açılımını incelemesini vs de yapıcam mesela. :)

Ekran kaydı için OBS Studio
Kayıtları editlemek için Premiere Pro
Bunları nasıl kullanacağınızı öğrenmek için Onur Naci :LOL:

Video konusunda; içerikler çok uzun olmamalı, durağan/sıkıcı olmamalı.
Başlıkta ya da kapakta bait yapabilirsin ama video içeriği bait olmamalı. Anlaşılır olmalı.
Yaptığın videoyu, başkası kendi kanalına yüklediği zaman izlemeyeceksen, o içeriği üretmemeye çalış.
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Çok istekliyim bu konuda ve dediklerinizi dikkate alıcam.
Ayrıca Google Ads ile bir müddette videolara reklam vermeyi düşünüyorum. Bu konuda ne dersiniz ?

longinus

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
51
Hocam geneli oyun videoları olucak ama mesela bir ürün aldığımda onun kutu açılımını incelemesini vs de yapıcam mesela. :)

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Çok istekliyim bu konuda ve dediklerinizi dikkate alıcam.
Ayrıca Google Ads ile bir müddette videolara reklam vermeyi düşünüyorum. Bu konuda ne dersiniz ?
Önce 1000 abone ve 4000 saat izlenme yaparak kanalını para kazanmaya aktif hale getirmen lazım. Bende YouTube'a yeni başladım bu YouTube kanalım

https://m.youtube.com/channel/UClhdU_XkKq4HuKzppt25pjw

Oyun videoları çok tutulmuyor gibi. Çünkü çok fazla yapan var. Bu yüzden konseptimi değiştirmeyi düşünüyorum. İnceleme ve kutu açılmlarına ağırlık vericem. Şimdilik sadece hazır sistemim yok onu bekliyorum.

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Önce 1000 abone ve 4000 saat izlenme yaparak kanalını para kazanmaya aktif hale getirmen lazım. Bende YouTube'a yeni başladım bu YouTube kanalım

https://m.youtube.com/channel/UClhdU_XkKq4HuKzppt25pjw

Oyun videoları çok tutulmuyor gibi. Çünkü çok fazla yapan var. Bu yüzden konseptimi değiştirmeyi düşünüyorum. İnceleme ve kutu açılmlarına ağırlık vericem. Şimdilik sadece hazır sistemim yok onu bekliyorum.
Aslında bende inceleme ve kutu açılım videoları çekmek istiyorum ama sürekli ürün alamam ki bu ekonomik şartlarda :D Hani incelemek için bi sponsor vs olsa tadından yenmez ama onun içinde belli bir kitle yakalamak gerekiyor. :) Neyse yapıcaz bişiler artık.

longinus

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
51
Aslında bende inceleme ve kutu açılım videoları çekmek istiyorum ama sürekli ürün alamam ki bu ekonomik şartlarda :D Hani incelemek için bi sponsor vs olsa tadından yenmez ama onun içinde belli bir kitle yakalamak gerekiyor. :) Neyse yapıcaz bişiler artık.
İlla kutu açılımı şart değil bence hocam. Mesela bir klavye modelini tanıtacaksınız. İyi kötü özelliklerinden bahsederken fotoğrafların geçtiği bir video, sonrasında satış fiyatlarına göz atmak, forumlarda okuyup tecrübe ettiğiniz inceleme yorumlarını harmanlayıp kendi düşüncelerinizi paylaşarak ta başlayabilirsiniz.

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
İlla kutu açılımı şart değil bence hocam. Mesela bir klavye modelini tanıtacaksınız. İyi kötü özelliklerinden bahsederken fotoğrafların geçtiği bir video, sonrasında satış fiyatlarına göz atmak, forumlarda okuyup tecrübe ettiğiniz inceleme yorumlarını harmanlayıp kendi düşüncelerinizi paylaşarak ta başlayabilirsiniz.
Aslında mantıklı aklıma gelmedi değil. Deneyeceğim.
Bugün iş çıkışı yeni aldığım sistemin (imzamdaki sistem) tanıtım ve testlerin olduğu bir video çekeceğim. Sonrasında oyun testlerinin olduğu video çekeceğim. Bitanede MSI FORCE GC20 V2 WHITE Gamepad aldım, FIFA-Forza-A Plague Tale tarzı hikayeli vs oyunlar için onun kutu açılımını ve testinin olduğu video çekeceğim. Sonrasında planlı bir şekilde bilgisayar ve konsol üzerinden öneri-tanıtım gibi videolar çekmeyi hedefliyorum.
Çocukluğumdan beri bilgisayar ve oyunlar ile uğraşıyorum ve uğraşmaya da bayılıyorum. Kendi araştırmalarım, tecrübelerim ve bu forumda arkadaşlarımdan öğrendiğim bilgi ve tecrübeleri harmanlayıp videolarda aktarmak istiyorum. :)
Umarım herşey gönlümüzce olur. :)

Ayrıca iş çıkışı kanalınıza bakacağım ve destek olmak adına abone olacağım. İyi yerlere gelmeniz dileğimle. :)

Son düzenleme:

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169

Bence başlangıç için değil ama kanala biraz içerik koyduktan ve ufak ufak büyüttükten sonra olabilir.
Zaten onun otomatik ayarı vardı. Günlük 1 TL'lik falan reklam yapıyordu. Araştırırsınız.

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Bence başlangıç için değil ama kanala biraz içerik koyduktan ve ufak ufak büyüttükten sonra olabilir.
Zaten onun otomatik ayarı vardı. Günlük 1 TL'lik falan reklam yapıyordu. Araştırırsınız.
Tamamdır hocam çok yardımcı oldunuz tavsiyeleriniz üzerine yol cizicem. Çok sağolun. :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri