Youtube Videosunda Meme Kullanmak Telif Mi ?

dombikpanda61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
Youtube videosunda popülerleşmiş meme kullanmak videonun telif yemesine neden olur mu. Yada bunun belli bir süre limiti mi var. Benim duyduğum 15 saniye sanırsam bu doğru mu.

caen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
memelerden telif yiyeni hiç duymadım. Arkasında telifli müzik varsa tabi ki telif yersin ama birinin yaptığı skit videosunun 2dksını alıp kopyalamadığın sürece sıkıntı çıkmaz.

KS

dombikpanda61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
69
memelerden telif yiyeni hiç duymadım. Arkasında telifli müzik varsa tabi ki telif yersin ama birinin yaptığı skit videosunun 2dksını alıp kopyalamadığın sürece sıkıntı çıkmaz.
Teşekkür ederim cevabın için yok ya sadece sound efekt tarzları şeylerden bahsediyorum 10saniyeyi geçmeyen efektler.

caen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
ses efektlerinden telif atacak adam bulunmadı daha. Genelde ses efektlerinin sahibi bile belli değil ki

cukkaSG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
55
Youtube algoritması otomatik olarak telif atıyor. Kullandığınız ses ve görüntü inceleniyor ve direk telif yiyorsunuz. Belli bir süre kısıtlaması vardı ama ne kadar hatırlayamıyorum. Kişi kontrolünde olmadığı için çok hızlı işliyor bu sistem. Daha videoyu yüklerken bile telif nedeniyle bu videodan para kazanamayacaksınız diyebiliyor.

Hephaistos

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
29
5 saniye süreyle herhangi bir şeyi koyabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri