Youtubeden Para Kazanmak Için Gerekli Olan Minimum Kriterler Nelerdir

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Screenshot_1.png

shwif

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
İçeriği ne hocam?

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
257
Abone kasmak kolayda saat kasmak zor is bir sene içinde 4000 saat yapamazsan sıfırlanıyor haberin olsun

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
İnsanlara yararlı konulardan kaçınıp kameraya kafa atma, aile büyüğünü dağdan yuvarlama, sokaktaki birini kıl edip tam dayak yiyecekken yada yerken(bu daha etkilidir daha fazla izlenir) sosyal deney sosyal deney diye çığlık atma gibi konulara yoğunlaşırsanız başarılı olur musunuz bilmem fakat daha kısa sürede daha fazla canlıya ulaşacağınız kesin. Gerisi sonra gelir zaten. Başarılar.

emreeedagg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
direk para kazanma odaklı girersen bir başarıya ulaşamazsın para kendiliğinden gelir sonra ilk önce düzgünce yapman para gelmiyor diye hemen vazgeçmemen büyük youtuber'lara bak ilk 2 3 yıl para kazanmıyorduk diyolardı

shwif

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Peki hocam bunları yaparsam kaç para kazanırım
Bir kere para kazanma amacıyla bu işe girmek hata zaten. Videolarda kasmış gibi olursun. Varsa arkadaşların, al arkadaşlarını ekip olarak videolar çek. Güzel bir mikrofon almayı ihmal etme. Montaj üzerine biraz uğraş. Konusu oyunsa popüler oyunlar üzerinden ilerle. Ayrıca diğer arkadaşların dediği gibi bu işin vergi verme şirket açma olayları sıkıntı. Eline sağlam paralar gelmediği sürece @anony hocamın dediği gibi hobi olarak uğraş. Bu işler hızla ilerlenecek şeyler değil. Eğer para alıp vergilerini ödemezsen ilerde yüklü miktarda para cezası hatta hapis cezasına kadar yolu var (vergi kaçırmak oluyor bu çünkü)

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
257
Hocam bak 3 yıllik kanalım var daha henüz şartları tamamlayamadim para kazanmam açık değil işin doğrusunu söylemek gerekirse bu işi yapicaksan zaman ekipman çok önemli birde cekecegin videolarda sürekliliğin olması gerek çektim video yu ya izlenmiyorum ya begenilmiyorum rehabetine kapılmaman şart azimli ve sabırli olman gerek işin para kazanma yönüne gelirsek onu senin kanalının gidiş hati belirler yani buna odaklanirsan işini yapamazsın çabuk bikarsin zaten sevildiysen merak etme parada gelir birde eğer kanalın para kazanmaya açıldı diyelim parayı hemen çekme biriksin hesapta çünkü çektiğin gibi vergiye tabi olmak zorundasın vergi levhası çıkartmak zorundasın baktın kazancın epey birikti ozaman işin yasal yönünü araştırıp korkmadan gir işin içine zaten artık kendini kanıtlamışsin ne gerekiyorsa kanal için prosedür uygulayabilirsin.Ekibin olması şart değil tek başına çok büyüyen kanallarda var içeriğine göre yol haritası cizersin artık şimdiden başarılar Allah sabır versin.

Oswald

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
47
Hocam bak 3 yıllik kanalım var daha henüz şartları tamamlayamadim para kazanmam açık değil işin doğrusunu söylemek gerekirse bu işi yapicaksan zaman ekipman çok önemli birde cekecegin videolarda sürekliliğin olması gerek çektim video yu ya izlenmiyorum ya begenilmiyorum rehabetine kapılmaman şart azimli ve sabırli olman gerek işin para kazanma yönüne gelirsek onu senin kanalının gidiş hati belirler yani buna odaklanirsan işini yapamazsın çabuk bikarsin zaten sevildiysen merak etme parada gelir birde eğer kanalın para kazanmaya açıldı diyelim parayı hemen çekme biriksin hesapta çünkü çektiğin gibi vergiye tabi olmak zorundasın vergi levhası çıkartmak zorundasın baktın kazancın epey birikti ozaman işin yasal yönünü araştırıp korkmadan gir işin içine zaten artık kendini kanıtlamışsin ne gerekiyorsa kanal için prosedür uygulayabilirsin.Ekibin olması şart değil tek başına çok büyüyen kanallarda var içeriğine göre yol haritası cizersin artık şimdiden başarılar Allah sabır versin.
Bir de çok emek harcaman gerekiyor. Profesyonel edit uygulamaları kullanman gerek. Photoshop CS6, Premier Pro, After Effect, Da Vinci vs. Çektiğin her video da 2K ya da 4K çözünürlük desteği olmalı. Günümüz YouTube algoritmasında bunları öğrendim ben. Bunları yapan her kanalın ortalama 100-200K aboneleri oluyor.

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
257
Bir de çok emek harcaman gerekiyor. Profesyonel edit uygulamaları kullanman gerek. Photoshop CS6, Premier Pro, After Effect, Da Vinci vs. Çektiğin her video da 2K ya da 4K çözünürlük desteği olmalı. Günümüz YouTube algoritmasında bunları öğrendim ben. Bunları yapan her kanalın ortalama 100-200K aboneleri oluyor.
Katılıyorum düz mantık otur video çek baştan sagma edit yap la olmaz bu iş her detayin özenli ve bilgili olmalı ki sıradan olmayasın eşit çok önemli bak ben mesela edit kısmında çok iyi değilim buda izleyiciyi sıkabilir sen efekt katarak veya geçişlerde ki görsellerle oynayarak daha kalıci bir kitleyi elinde tutabilirsin bol bol yayın tavsiye ederim saat kasmak açısından en hızlısı bu olur ama dediğim gibi ekipmanın önemli ses kaliten kamera kaliten vs

Oswald

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
47
Katılıyorum düz mantık otur video çek baştan sagma edit yap la olmaz bu iş her detayin özenli ve bilgili olmalı ki sıradan olmayasın eşit çok önemli bak ben mesela edit kısmında çok iyi değilim buda izleyiciyi sıkabilir sen efekt katarak veya geçişlerde ki görsellerle oynayarak daha kalıci bir kitleyi elinde tutabilirsin bol bol yayın tavsiye ederim saat kasmak açısından en hızlısı bu olur ama dediğim gibi ekipmanın önemli ses kaliten kamera kaliten vs
Aynen öyle.

anony

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
@shwif hocam vergi cezalarında hapis kalktı sadece para cezası uygulanıyor artık (sicil temizse hapise girme ihtimali yok)

@shwif hocam vergi cezalarında hapis kalktı sadece para cezası uygulanıyor artık (sicil temizse hapise girme ihtimali yok)
+ hobi olarak başlanmalı gelişime ve kazanca göre şirket kurulmalı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri