Yüksek Donanımlı Bilgisayarımda Takılma Ve Donma Sorunları Yaşıyorum.

mardaylmz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Msi pro b760m anakart, 14600kf işlemci, amd 7800xt ekran kartı, 32gb 6000mhz ddr5 ram, 1tb samsung 980pro ssd bulunan bir sistem kullanıyorum. Sistemimde Twitchde yayın izlerken tam ekran aldıktan sonra tam ekrandan çıkarken donma ve 20 25 saniye sonra geriye gelme (bazen her zaman değil) gibi, valorant ve lol gibi düşük seviye oyunlarda donmalar fps kayıpları ve farenin donması fakat oyunun devam etmesi gibi sorunlar yaşıyorum sık sık. Driver sürümlerim güncel bios aynı şekilde güncel fakat hiçbir şekilde sorunun çözümünü bulamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler şimdiden.

KS

mardaylmz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Occt yi indirip bütün donanımları tek tek test edin
Sistemi sürekli olarak takip ediyorum fakat hiçbir şekilde ısınma sorunu yaşamıyorum sistemde fiziksel bir hata da gözükmüyor. Darboğaz ihtimali düşündüm fakat işlemcim güçsüz bir işlemci değil çözüm bulamıyorum hiçbir şekilde.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Sistemi sürekli olarak takip ediyorum fakat hiçbir şekilde ısınma sorunu yaşamıyorum sistemde fiziksel bir hata da gözükmüyor. Darboğaz ihtimali düşündüm fakat işlemcim güçsüz bir işlemci değil çözüm bulamıyorum hiçbir şekilde.
Darboğaz yok gibi gözüküyor. Hocamızın occt indirmenizi istemesinin sebebi ram'leriniz 6000'de mi çalışıyor? Sıcaklık değerleriniz yük altında ne hale geliyor? İşlemciniz ısınmamasına rağmen hız kesiyor mu? Ekran kartı güç kesiyor mu?

OCCT yaptıysanız değerleri de paylaşabilirsiniz.

KS

mardaylmz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Darboğaz yok gibi gözüküyor. Hocamızın occt indirmenizi istemesinin sebebi ram'leriniz 6000'de mi çalışıyor? Sıcaklık değerleriniz yük altında ne hale geliyor? İşlemciniz ısınmamasına rağmen hız kesiyor mu? Ekran kartı güç kesiyor mu?

OCCT yaptıysanız değerleri de paylaşabilirsiniz.
OCCT ayarlarını tam olarak bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz acaba?

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
OCCT ayarlarını tam olarak bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz acaba?
Hocam ek bir ayar yapmayın şimdilik. Başlatmayı bilmiyorsanız hocamız bir videosunda bahsetmişti. Faydalanırım derseniz buyrunuz:

Dakikası 12:30 hocam bilginize.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri