Yüksek Watt

Ficoress

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
AsRock x300 anakartı bilen bilir, anakart tek giriş üzerinden 19v 6,32a ile kapalı adaptör ile besleniyor yani 120w ile. Ben bu anakarta [font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]aynı voltaj değerine sahip [/font]150w bi adaptör bağlarsam anakarta bi zarar verirmi. Bitane 150w 7,89a adaptör buldum netten, açıklama kısmında ''7,89A(7,7A  7,67A  7,1A Uyumlu)'' yazıyordu. Bende tam emin olamadığımdan sormak istedim.
Neden 150w adaptör takmak istiyorsun diye sorarsanız; Kasanın içine ARGB Led falan takmayı düşünüyorum ve ledler 20w civarı güç çekiyo toplamda. Kasanın güç girişinden 2 kablo çekip 19 voltu 5 volta düşürüp kullanmayı düşünüyorum.
Kısacası kendi adaptörü 120w olan anakarta aynı voltaja sahip 150w adaptör takarsam bi sorun olurmu?

AsRock Deskmini x300 PC
65w işlemci

**Ekleme**
1 x DC Jack (Compatible with the 19V power adapter)* * Please use 120W power adapter for 65W CPU and 90W power adapter for 35W CPU.
Anakartın bilgilerinde böyle bişey buldum, burdan anladığım kadarıyla 19v olsa yetiyo istenilen watt değerinde adaptör bağlanılablir yani.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Çok yüksek bir adaptör olmadığı sürece sisteme zarar vermezsiniz. Zaten sistem gerektiği kadar güç çeker. Ayrıca yetersiz bir adaptör bile taksanız sistem zarar görmez ama yetersiz güç akışında sistem düzgün çalışmıyorsa işlemci yüksek frekanslara çıkmıyorsa yada sistem aniden kapanıp yada yeniden başlarsa o zaman o adaptör yetersiz demektir. Bunlar olursa zaten o adaptörü kullanmayın.

Aşağıdaki eklediğiniz bilgide sistem özelliklerinize bir bakın. İşlemciniz kaç W TDP değerine sahip. Eğer 65W TDP ise işlemciniz 19V 120W adaptör kullanmanız önerilmiş eğer 35W TDP ise işlemciniz 19V 90W yeterli olur denmiş.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri