Soru Yurtdışı Telefonlar Alınır Mı ?

Semih.gultek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhabalar yeni telefon almayı düşünüyorum lakin iyi birşey alayım dediğimde fiyatlar oldukça pahalılaşıyor ama aynı telefonların yurtdışı olanların fiyatları yarı yarıya düşüyor fakat yurtdışı telefonlar hakkında fazla bir bilgim yok günlük hayatta rahatlıkla kullanabilir miyim ? Bunları merak ediyorum bilgilendirirseniz sevinirim

Kayra0133

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
22
yurtdışı telefonda bildiğim kadarıyla 6 ay kullanım süresi oluyor 6 ay sonunda esim veya 2. sim yoksa pasaporta kayıt yaptırman gerekiyor lakin huawei gibi android cihazlara imei atıyorlar yasa dışı ama o şekil kullananlarda var imei atıp ama imei atmayı önermiyorum

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Merhabalar yeni telefon almayı düşünüyorum lakin iyi birşey alayım dediğimde fiyatlar oldukça pahalılaşıyor ama aynı telefonların yurtdışı olanların fiyatları yarı yarıya düşüyor fakat yurtdışı telefonlar hakkında fazla bir bilgim yok günlük hayatta rahatlıkla kullanabilir miyim ? Bunları merak ediyorum bilgilendirirseniz sevinirim
Kaçakçıdan alıcaksanız 4 ayda bir götürmeniz gerekiyor ve zaten adı üstünde kaçak yasal değil. Diğer türlü bilmiyorum

Evrenuzay

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Hocam nereden aldığınız hangi telefonu aldığınız çok önemli güvenilir bir telefoncudan alırsanız sıkıntı yaşamazsınız Almanya da yaşayan biri olarak söylüyorum kaçak olarak satılan telefonların hiç biri avrupa malı değil ıraktan ülkeye sokuyorlar ırak telefonları bölgeden bölgeye değişiklik göstermesiyle birlikte güvenilir değil. Güvenilir bir telefoncudan alırsanız hiç bir sıkıntı yaşamazsınız orjinalinde 2 sene garanti veriyor hangimiz alıp garantiye veriyor ? Çok nadir durumlar hariç her nese alın hocam alın 😌

KS

Semih.gultek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Kaçakçıdan alıcaksanız 4 ayda bir götürmeniz gerekiyor ve zaten adı üstünde kaçak yasal değil. Diğer türlü bilmiyorum
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim hocam
Hocam nereden aldığınız hangi telefonu aldığınız çok önemli güvenilir bir telefoncudan alırsanız sıkıntı yaşamazsınız Almanya da yaşayan biri olarak söylüyorum kaçak olarak satılan telefonların hiç biri avrupa malı değil ıraktan ülkeye sokuyorlar ırak telefonları bölgeden bölgeye değişiklik göstermesiyle birlikte güvenilir değil. Güvenilir bir telefoncudan alırsanız hiç bir sıkıntı yaşamazsınız orjinalinde 2 sene garanti veriyor hangimiz alıp garantiye veriyor ? Çok nadir durumlar hariç her nese alın hocam alın 😌
17bin tl bir telefona vermek aptallık gibi geliyor hocam bütçem olmasına rağmen mecbur bu yollara kaçmayı düşünüyorum inşallah güvenilir bir yer denk gelir

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Ben Note 10s almıştım hâlâ kullanıyorum bir sorun olmadı. Bir çok tanıdığım , arkadaşım kullanıyor. 120 Gün bitip tekrar İMEİ attırmadan kullanmaya devam edende var. Gerçekten mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Kayra0133

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
22
bencede mantıklı yılbaşından önce kayıt ücretide çok cüzi bişeydi artık oda yok

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Yurtdisindan Xiaomi telefonlar getirip sıfır ürün olarak turkiye de satiyor telefoncular. Olay şu sekilde isliyor. Xiaomi telefonlarda dosyalara eriserek telefonun imeini degistirebiliyorsunuz. 1 tane turkiye dr kayitli imei buluyorsunuz(önceden kullandiginiz telefonun imei örnek) onu telefoncuya atiyonuz telefoncu bir iki programla telefonun imeini degistiriyor ve turkiye de rahatlikla kullanabiliyonuz. Bu uygulama Xiaomi ve oneplus uzerinde oluyor. Samsung apple bu isleme izin vermiyor yapilamiyor. Xiaominin de bütün modelleri degil ama cogi modelinde oluyor. Etrafimda bu sekilde 6-7kisi telefon kullaniyor. Poco x3 / note 10S / note 9S / note 11 Pro / Mi 11T / note 10 Pro / Note 9 Pro bu modeller yaygin.

Hatta şöyle soyleyeyim. Almanyadan 3 tane Xiaomi telefon getirmistim. Tanidigim telefoncu sehirdisindaydi telefonda konusarak 3 telefonun da imeisini ben degistirmistim 2 sene önce. Bilen icin basit islem biseyi yok

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri