Yurtdışından alışveriş vergisi

Mehmet Cakir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, forumda yeniyim hatalarım varsa affola.

Bu linkteki haberi okudum da amazondan birşey almaya kalkınca hala import fee adı altında belli bir ücret talep ediliyor. Bu olay henüz yürürlüğe girmedi mi yoksa amazonda uygulanması zaman mı alır? Kısacası nezaman vergi ödemeden alışveriş yapabileceğiz? 
Teşekkürler  :rolleyes:

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Mehmet Cakir' Alıntı:

Bu linkteki haberi okudum da amazondan birşey almaya kalkınca hala import fee adı altında belli bir ücret talep ediliyor. Bu olay henüz yürürlüğe girmedi mi yoksa amazonda uygulanması zaman mı alır? Kısacası nezaman vergi ödemeden alışveriş yapabileceğiz? 

amazon.de vergi ile getiriyor sorunsuz bir şekilde bildiğim kadarıyla  :) :)

KS

Mehmet Cakir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
BilgisayarcıGenç' Alıntı:
Mehmet Cakir' Alıntı:

İşte vergisiz almak istiyorum + euronun değeri ortada ve amazon.comda 45 dolar hediye çekim var onu değerlendirmek istiyorum ama vergi girince bi anlamı olmuyor  :s :) :)

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Mehmet Cakir' Alıntı:
BilgisayarcıGenç' Alıntı:

İşte vergisiz almak istiyorum + euronun değeri ortada ve amazon.comda 45 dolar hediye çekim var onu değerlendirmek istiyorum ama vergi girince bi anlamı olmuyor  :s :) :)

bildiğim kadarıyla normal amazon ve aliexpresste vergi gümrüğe takılırsa var geçerse sorun yok

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri