Yurtta Kalmak Mı Git Gel Yapmak Mı ?

Sadece Ben

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Selamlar. Hazırlık bitti, ana bölüme geçeceğim ama evimle aynı şehirde olmasına rağmen evimden uzak kalıyor. Git gel yaparsam günde ortalama 3-4 saatim yollarda geçecek. Sizce yurtta kalmak mı yoksa git gel yapmak mı ? Üni: AYBÜ Esenboğa Kampüsü'nde

(Aslında benim için yurtta kalmak daha mantıklı geliyor çünkü git gel yaparsam baya erken kalkmam gerekecek ve günüm mahvolacak. Kendime vakit ayıramayacağım. Ama ailem yurtta kalmamı istemiyor ve kuzenim yurtta kalmamasına rağmen yurtta baya kötülüyor. Arkadaşı yurtta baya sıkıntı falan çekmiş.)

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Özel yurttan mı bahsediyorsunuz, devlet yurdu mu?
Biraz yurdun durumuna, ortamına bağlı olacak.
Siz sadece zaman açısından değerlendirmişsiniz.
Evdeki rahatınızı, çalışma ortamını bulmanız mümkün olmayacak. Haftasonu eve döneceksiniz. Yine de beş gün, uyuması, kalkması, ortma alışması, yurttaki ders çalışma ortamı ki bu en önemlisi olacak.
Yurt odaları kaç kişilik olacak?.
Önce, şu git gel zaman olayında, süreyi biraz daha düşürmek için, yapabileceklerinizi bir araştırın diye düşünüyorum...

KS

Sadece Ben

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Özel yurttan mı bahsediyorsunuz, devlet yurdu mu?
Biraz yurdun durumuna, ortamına bağlı olacak.
Siz sadece zaman açısından değerlendirmişsiniz.
Evdeki rahatınızı, çalışma ortamını bulmanız mümkün olmayacak. Haftasonu eve döneceksiniz. Yine de beş gün, uyuması, kalkması, ortma alışması, yurttaki ders çalışma ortamı ki bu en önemlisi olacak.
Yurt odaları kaç kişilik olacak?.
Önce, şu git gel zaman olayında, süreyi biraz daha düşürmek için, yapabileceklerinizi bir araştırın diye düşünüyorum...
Evet devlet yurdu. Kaç kişi olduğu hakkında tam bir bilgim yok ama 3-4 kişi olması muhtemel.
Ben sadece zaman açısından değerlendirdim çünkü zamanımın geri kalanında yorgun hissettiğimde ne ders çalışabilieceğim ne de kendime zaman ayırabilicem. Bu yüzden diğer konuları ele almadım. Elbette evdeki kadar rahat olmayacak ama buna alışabileceğimi düşünüyorm.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Olabilir tabi, mutlaka şöyle yapamalısınız, mutlaka yapmamalısınız diye kestirip atamayız.
Avantajınız ev alternatifinizin olması.
Duruma göre bakarsınız. Ders çalışma ortamı açısından, yemek, uyuma, genel ortam açısından, ciddi olumsuzluklarla karşılaşırsanız. Baktınız olmuyor gibisinden,.....

Alternatifte ev seçeneğiniz olması bu açıdan çok önemli olacaktır.

Son düzenleme:
KS

Sadece Ben

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Doğru, haklısınız. Teşekkürler.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
538
yurtta kalın en kötü ayrılırsınız. ayrılırsanız sonra çıkmama durumuda var dikkat edin ona

KS

Sadece Ben

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Tamam teşekkürler.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Eski yurt, ilk gençlik, gençllk zamanlarımızı hatırlatmış oldunuz.....
O günlerdeki anılarımızı canlandırdınız, kendi durumumuzu bir nebze olsun hatırladık. Değişik duygu durumları içerisine girdik. Çok ta İyi oldu bir açıdan....

Öğüt vermek açısından algılamayın. Gençlik zamanlarınızı doya doya yaşayın.
Zamanın kıymeti açısından...

Ana bölüm ve üst sınıflarda başarılar diliyorum.
Her şey gönlünüzce olsun dileğiyle....

Son düzenleme:
KS

Sadece Ben

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Eski yurt, ilk gençlik, gençllk zamanlarımızı hatırlatmış oldunuz.....
O günlerdeki anılarımızı canlandırdınız, kendi durumumuzu bir nebze olsun hatırladık. Değişik duygu durumları içerisine girdik. Çok ta İyi oldu bir açıdan....

Öğüt vermek açısından algılamayın. Gençlik zamanlarınızı doya doya yaşayın.
Zamanın kıymeti açısından...

Ana bölüm ve üst sınıflarda başarılar diliyorum.
Her şey gönlünüzce olsun dileğiyle....
Anladığım kadarıyla benden epey büyüksünüz. Elbette öğüt vermeniz gayet normal. Güzel anıları hatırlattıysam ne mutlu bana. Teşekkürler her şey için.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri