Çözüldü Z790-E Ve Ddr5 Ram Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mukallit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Selamlar,

Rog Z790-E anakart ve Corsair Dom 32 GB DDR5 6200 Mhz ramlerim mevcut. Biostan XMP açtığım zaman reboot ettikten sonra siyah bir ekranda kalıyor. Tekrar reboot edince zorunlu olarak Bios'a yönlendirip sanırım XMP kapatmamı istiyor. Çünkü XMP kapattığım zaman normal bir şekilde çalışmaya devam etmekte. Bunu nasıl aşabilirim?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Selamlar,

Rog Z790-E anakart ve Corsair Dom 32 GB DDR5 6200 Mhz ramlerim mevcut. Biostan XMP açtığım zaman reboot ettikten sonra siyah bir ekranda kalıyor. Tekrar reboot edince zorunlu olarak Bios'a yönlendirip sanırım XMP kapatmamı istiyor. Çünkü XMP kapattığım zaman normal bir şekilde çalışmaya devam etmekte. Bunu nasıl aşabilirim?
sadece tek bir ram takıp xmp deneyebilir misin birde ramler 2. slota ve 4. slota taktın değil mi ?

KS

mukallit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
sadece tek bir ram takıp xmp deneyebilir misin birde ramler 2. slota ve 4. slota taktın değil mi ?
Selam hocam. Çok büyük acemilik yapmışım. Ramleri 1-3 olarak taktığımı sizin mesajınızla farkettim. Şimdi değiştirip xmp açtım ve sorunsuz masaüstüm geldi. Teşekkür ediyorum size.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri