Yardım Zotac 3060 Twin Edge Ekran Kartım Isınıyor

KS

_PhantoM_

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
64
@yunusx36 Bu şekilde hocam değerler.

Eskiden böyle bir şey yoksa takılırken bir şey olmuş olabilir ekran kartını çıkartın fanların tozunu alın tekrardan takın.
Toz yok üzerinde sorunda oluştuğunu pek sanmıyorum takarken vs. yetkili servis takmıştı güvenilir bir yer sokak arası bilgisayarcı değil yani. :D

Ekli dosyalar

• D84552B2-720D-483A-A63F-D0EF6233D9ED.jpeg
    D84552B2-720D-483A-A63F-D0EF6233D9ED.jpeg
    137.5 KB · Görüntüleme: 30
KS

_PhantoM_

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
64
Hocam şuan da aklıma bir şey gelmiyor ilk defa böyle bir durumla karşılaştım. İmkanın varsa garanti en iyi seçenek gibi duruyor
Garanti imkanım varda tam olarak sorunu öğrenebilirsem araştırıp ona göre gönderirim kartıda alalı 2 ay oldu.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Hocam ben sorunun sebebini bulacak kişi çıkacağını sanmıyorum. Garantinin işi bu onlar tespit etsin sen ısınıyor dedikten sonra onlar sorun neyse bulurlar diye düşünüyorum. İmkanın varsa kartı bi tak çıkart yaparmısın.

KS

_PhantoM_

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
64
Hocam ben sorunun sebebini bulacak kişi çıkacağını sanmıyorum. Garantinin işi onlar tespit etsin sen ısınıyor dedikten sonra onlar sorun neyse bulurlar diye düşünüyorum. İmkanın varsa kartı bi tak çıkart yaparmısın.
Var yapayım driverları yeniden kurmama gerek var mı peki?

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Kasa kapalı mı ? Zotac biraz ısınan bir model zaten. Kasanın yan kapağını açıp tekrar furmark testi yapar mısın ?

KS

_PhantoM_

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
64
Kasa kapalı mı ? Zotac biraz ısınan bir model zaten. Kasanın yan kapağını açıp tekrar furmark testi yapar mısın ?
Yaptım hocam 4 derece düşüyor. Garantiye göndericem kullanıcı hatası değilse yenisini göndericeklerini söylediler.

EGOKING

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Merhabalar daha önce intel sistem kullanıyordum ve yakın zamanda amd sisteme geçiş yaptım haliyle parçalar değiştiği için format atılmak zorunda kaldı. Değiştirdikten hemen sonra pek oyunlarda deneyimleme fırsatım olmadı sadece Valorant ve CS:GO'da baktığım zaman en düşük grafik ayarlarında 66 dereceyi geçmiyordu ama birkaç gün önce Metro 2033 Redux oyununda en yüksekle yüksek arası grafik ayarlarında denediğim zaman 81 dereceyi gördüğünü gördüm kasanın camını çıkarttım ve 76 dereceye düştü yine normal olduğunu düşünmüyorum kasamda kapalı bir kasa mesh değil Vento VG04F ancak formatlanmadan önce çoğu oyunu en yüksek grafiklerde 67 dereceyi geçmeden oynuyordum. Şimdi ise ETS2'ye girdiğim zaman yine en yüksek grafik seviyesinde daha önceden 64 dereceyi geçmezken şimdi 79 dereceye kadar çıktığını gördüm. Bütün driverlar güncel GeForce Experience'den güncel olduğunuda kontrol ettim sorun ne olabilir? Ekran kartınıda alalı çok olmadı 2 ay oldu ve kasamdan olduğunu kesinlikle düşünmüyorum dediğim gibi amdye geçmeden yani formatlanmadan önce 67 dereceyi geçmiyordu kasayıda aynı yerde kullanıyorum yine.
tek ihtial var sen format atmadan önce fan hızını arttırmış olabilirsin 81 derece max ise normal kabuledilebilri bi sıcaklık 2 fanlı ekran kartı için

KS

_PhantoM_

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
64
tek ihtial var sen format atmadan önce fan hızını arttırmış olabilirsin 81 derece max ise normal kabuledilebilri bi sıcaklık 2 fanlı ekran kartı için
Ben atmadım formatı güvenilir yetkili servis attı ve 81 derece 2 fanlı ekran kartı için normal değil.

EGOKING

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri