ahmetv2 kullanıcısının son içeriği

1. ahmetv2

Samsung Oled 49”

Setup çok güzel bu haliyle kullanışlı değil mi? 2'den fazla destekleyen monitörler var mı bilmiyorum ama ekran sandığınızdan daha kötü gözükecektir. Sizin attığınız videodaki gibi tam ortadan 2'ye ayrılmış kusursuz senaryo bile zor. Kullandığınız cihazların verdiği çözünürlükten tutun da...
  2. ahmetv2

Yardım Sanal Bilgisayar Nasıl Açabilirim ?

Önerdiğim WSL programsız kurulum işte. Windows'un kendi hizmeti. Yolunuz açık olsun hocam. Sizin gibi meraklı, farklı şeyler denemeyi seven insanların sayısı umarım çok artar. 1715021068 WSL'in Windows 10 için hala desteği var diye biliyorum ama güncel sorunların çözümlerini...
  3. ahmetv2

Sanal makinedeki sorun ana makineyi etkilemez hocam. Ama internet durumu farklı. Sanal makineyi nasıl kurmayı düşünüyorsunuz bilmiyorum ama driver sorunları falan yaşanabiliyor. Virtual box gibi bir şey kullanacaksanız kısmen driver çözümleri beraberinde gelir. Windows 11 kullanıyorsanız ve...
  4. ahmetv2

I5 12400F Için Thermalright Phantom Spirit 120 Se Hakkında Sorular

Sığıyor hocam. Sizin egzoz fanı biraz büyük gözüktü gözüme ama 120mm'lik ise standardı gereği sığıyor hocam. Diğer pin durumlarını tam bilmiyorum. @Sahuraka hocam bakabilirseniz süper olur.
  5. ahmetv2

AMD Expo Destekli Ram Tavsiyesi

Beyaz ve anakartınıza uyumlu şu var: https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-lexar-ares-rgb-32-gb-2x16-6400-mhz-ddr5-cl32-ld5eu016g-r6400gdwa-fiyati,469730195.html
  6. ahmetv2

I5 12400F Için Thermalright Phantom Spirit 120 Se Hakkında Sorular

Başka model ya da pinlerin durumunu tam bilemeyeceğim. Ama phantom spirit 120 se soğutucunun boyutlarını size atayım. Sitesini de ekliyorum. Kasanın da modelini verirseniz varsayılan boyutları da belirleyebiliriz. https://www.thermalright.com/product/phantom-spirit-120-se/
  7. ahmetv2

AMD Expo Destekli Ram Tavsiyesi

Anakartınızı da yazabilirsiniz resmi desteği olan ram'lerden seçilebilir. Ama daha evvel önerilen şuan fiyat olarak ve gecikme olarak fena değil: https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-lexar-ares-rgb-32-gb-2x16-6400-mhz-cl32-ld5eu016g-r6400gdla-ddr5-fiyati,271054936.html
  8. ahmetv2

Samsung Oled 49”

Hocam öyle bir monitör var mı bilmiyorum ama bahsettiğiniz teknoloji PiP veya alternatif olarak PbP olarak geçiyor. Bu özelliğe sahip olmayan monitörlerde iki farklı kaynaktan aldığınız görüntüleri birleştiremezsiniz. Bu şekilde araştırabilirsiniz, hangi modellerde olduğunu ya da nasıl...
  9. ahmetv2

Hocam sanal bilgisayar dediğiniz sanal makine oluşturma mı yoksa işlemci tabanlı sanallaştırma mı? Daha net açıklarsanız yardımcı olabilirim. Ama her iki seçenekte de nasıl bir uygulama için kullanacağınıza göre değişir. Ama tehlikeli zararlı bir noktası olabileceğini sanmıyorum.
  10. ahmetv2

Yardım Bu Laptopa Egpu Takabilir Miyim ?

Hocam çok net gözükmese de o galiba mini display port. Sizin bilgisayarınızın özelliklerinde resmi sitesinde thunderbolt portu yok. Galiba cihazınız bu: https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v11-1/ Thunderbolt olsa bile eGPU için thunderbolt 3 ve üstü olması gerekir. Genelde...
  11. ahmetv2

Soru Forza Horizon 4 Ultimate Edition , Xbox Game Pass Ultimate Ile Beraber Gelirmi?

Haa o zaman farklı tabi, hayırlı olsun bilgisayarınız.
  12. ahmetv2

Soru Forza Horizon 4 Ultimate Edition , Xbox Game Pass Ultimate Ile Beraber Gelirmi?

Hocam şimdi baktım standart edition geliyor game pass ile. Forza gibi araç biriktirmeli oyunları game pass ile amaçsız buluyorum ben genelde. Araçları biriktiriyorsun kazanımlar elde ediyorsun ama oyun senin değil gelecek ay parasını ödemen için mecbur bırakıyor seni. Steam indirimleri...
  13. ahmetv2

Soru Fps Drop Sorunu

İşlemciniz ısınıyor olabilir mi hocam? Oyun sırasında ya da başka test araçlarında sisteminizin sıcaklıklarını test ettiniz mi? Şu sıralar havalar ısındığı için stok fan kullanıyorsanız ondan kaynaklanıyor olabilir. Sistem bileşenlerinizi yazarsanız daha net anlaşılır ve yardımcı olmaya...
  14. ahmetv2

Fiyat/Performans 1000 TL Mouse Öneriniz Varsa Alabilirim

@Sahuraka hocam fikriniz var mı? 100 liraya kadar bir mousepad varsa bildiğiniz önerebilirsiniz. @Greewe_Greew hocam sizin de değerli fikirlerinizi alabilirim bütçe malum.
  15. ahmetv2

Ekipmanlarınız Nedir?

Mouse- Darmoshark M3S 2K ve Microsoft Mobile 3060 Klavye- Ajazz AK680 ve Piranha 2345 yazı klavyesi Kulaklık- Havit Gamenote Fuxi-H3 ve Razer Blackshark V2 X Mousepad- Klasse Pro Black Edition Monitör- Dell G2724D ve Asus TUF Gaming VG259QM Hepsinin kullanım alanı şekli farklı eğer almayı...
Geri