atesumut kullanıcısının son içeriği

1. A

Ramler 3200Mhz Frekansta Açılışta Reset Atıyor

Tesekkur ettim bakıyorum
  2. A

Calısmaması demek istediniz sanırım evet normal değil ama çalışmıyor değil ki? Sadece power tuşuna bastığım ilk açılışta bios ya da post ekranı gelmeden güç kesiliyor 1-2 saniye sonra tekrar guc geliyor devam ediyor calısmaya suan pc acık 3200mhz’de calısıyor. Beni üzen kısmı bunu her acılısta...
  3. A

Hocam sadece dual slot takınca yapıyor bunu. Yoksa slotların hepsine tek tek rami takıp xmp açıyorum sorunsuz açılıyor. Anakartın bozuk olmasına mı delalettir bu? Dünde belirttiğim gibi açılışta öyle bir problem yapıyor ama haricinde Windowsa sorunsuz giriyorum oyun ya da testte reset atmıyor...
  4. A

Belki biri okur diye guncelleme yapıyorum hata hala devam ediyor cunku. Şu saat itibari ile sorunun bende ki ram’den kaynaklanmadıgını dogruladım. Zira yeni sipariş etmiş olduğum hyperx renegade dual kit ram elime ulaştı ve aynı sorun devam ediyor.
  5. A

Kit ram sipariş ettim deneme amaçlı eğer bu ram’lerde de sorun yaparsa anakartı geri yollayacağım, amazondan almıştım zaten yenisini talep edeceğim
  6. A

Burdayım be burdayım tadında bir yiğit yokmu şöyle çıkagelse
  7. A

En yakın zamanda bunu deneyeceğim aklımda zaten sadece default frekanslarda sorun yapmayınca problemin bios ayarları ile ilgili olduğunu düşündüm e birde bir önceki anakartımda ramler sorunsuz çalışınca doğrudan eledim o seçeneği. 1691752728 Ramleri tek tek taktığımda sorunsuz olarak ikiside...
  8. A

Hayır efendim DDR5 modeli de var evet fakat dikkat ederseniz ürün başlığında da yazdığı üzre bu D4 yani DDR4 modeli. Takdir edersiniz ki DDR5 olan slota benim ramlerim oturmayacaktır. Ki belirttiğim üzere açılışta reset attıktan sonra bilgisayar açılıyor cpuz üzerinden ve task managerdan da...
  9. A

Merhaba arkadaşlar, Başlıkta bahsettiğim gibi RAM konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Şunu da belirtmeliyim yalnızca XMP açınca değil yalnızca mhz ayarını 3200 ya da 3000 mhz gibi değerlere alınca da kapanıyor. Bir çok şeyi denedim. Öncelikle belirtmeliyim ki RAM’leri tek tek takıp XMP...
Geri