Fake God kullanıcısının son içeriği

1. Fake God

Sıvı Soğutma CPU Overheating Alert Hatası

Merhaba. Sıvı soğutma sistemlerinde radyatör her zaman pompadan daha yukarda olmalıdır. Sıvı soğutmanızda pompa çalışıyor mu? Montaj sırasında işlemci üzerine takarken sanıyorum soğutucu blokta var ise koruma bantlarını söküp macun ile işlemci üzerine montaj etmişsinizdir. Montaj hatası...
  2. Fake God

7700X Den 7800X3D Ye Geçmeye Gerek Var Mı ?

Teknolojiye yetişemezsin. Memnunsan kullanmaya devam etmen hem bütçene yarar hem de kafana takılmaz. Örneğin ben 3-4 seneden önce sistemi değiştirmiyorum. Genelde de biraz geriden takip ederim :) Yeni birşey çıkınca hemen almam lazım tayfasından gerçekten uygun fiyata az kullanılmış parçalar...
  3. Fake God

RTX 4070 Ti Mi Yoksa I7 13700Kf Mi

Dostum o kadar devrik cümleler kurmuşsun ki 3 defa okudum hala tam olarak anlamadım. 5800x 4070ti da 2k da darboğaz yapmaz. Full hd belki az birşey yapabilir bazı oyunlarda.
  4. Fake God

Youtubeden Para Kazanmak Için Gerekli Olan Minimum Kriterler Nelerdir

İnsanlara yararlı konulardan kaçınıp kameraya kafa atma, aile büyüğünü dağdan yuvarlama, sokaktaki birini kıl edip tam dayak yiyecekken yada yerken(bu daha etkilidir daha fazla izlenir) sosyal deney sosyal deney diye çığlık atma gibi konulara yoğunlaşırsanız başarılı olur musunuz bilmem fakat...
  5. Fake God

Ana kart önerisi

Eğer overclock gibi bir iş ile uğraşmayacaksanız görsellik de sizin için çok önemli değilse değiştirmeyi düşündüğünüz işlemciye uygun en düşük chipsetli anakartı alabilirsiniz. Anakart seçiminde ilk bakılması gereken kullanmayı düşündüğünüz ram hızını desteklemesi sonrasında ise kulllanacağınız...
  6. Fake God

Iphone 13 Şarj

Telefon bataryasını o şekilde test edemezsiniz.Ortalama çekilen akıma göre kapasite biraz farklılık gösterir ve o yüzdelikler hassas değiller ne yazık ki. Ios ta var mı bilmiyorum fakat accubattery gibi bir uygulama ile şarjı tamamen bitirip tek seferde şarj ederek tahmini olarak kapasiteyi...
  7. Fake God

Tüm Ubisoft oyunlarına zam!

Herkese hayırlı olsun dıj güçler yine yaptı yapacağını :)
  8. Fake God

Asus ve Gaminggen Rezaleti

Bende de bazı frekanslarda coin whine sesi duyuluyor ki benim ekran kartı fansız sıvı soğutmalı model. Radyatör fanları yüzde 30 da,14 cm fanlar ise 600 devirde dönüyor. O sessizliğin içinden nasıl farkedildiğini düşünün artık. Fakat bu takılacak bir sorun değil. Sorun bile değil. Bobinlerin...
  9. Fake God

İŞLEMCİ VE RAM

Yeni çıkan işlemcilerden birini alacaksanız anakartı ve ramleri değiştirmeniz gerekiyor. Bana göre 5900x sizi uzun yıllar götürür. Oyun için düşünüyorsanız 5800x3d ye de bakabilirsin. 5800x3d oyunda 5900x den daha iyi fakat renderda daha kötüdür.
  10. Fake God

Asgari Ücret Açıklandı!!

İyi yada kötü herkese hayırlı olsun. Umarım bu sene herkes daha güzel günler yaşar.
  11. Fake God

Çözüldü AMD RYZEN 7 5800X3D İŞLEMCİ ISINMA SORUNU

Dostum bu konuda seninle benim aramdaki fark ne biliyor musun? Birincisi aynı işlemciyi kullanmam ve çevremde kullanan belli sayıda insan olması, ikincisi bana da ilginç gelip farklı soğutma türleri ile birden fazla aynı işlemciyi denememiz, üçüncüsü ise okuduğumu anlamam ve tecrübeli olduğum...
  12. Fake God

Aynı sorun değil. Örnek verdiğiniz konudaki arkadaşın işlemcisi yüke girmeden daha bios ekranında ısınıyor. Burada ise yüke girdiğinde. İki konu arasındaki tek ortak nokta aynı işlemci olması. O kadar alakasız yani...
  13. Fake God

Aynı işlemciyi kullanıyorum 360+240 mm custom sıvı soğutmada bile yükte 90 a sabitliyor işlemci kendini. Ayrıca daha önce custom olmayan sıvı soğutma kullanıyordum orda da aynıydı :) Sanıyorum ki 100 den fazla kez cpu macunu sürmüşümdür. Kullandığım macunda arctic mx4. Bu işlemci daha önceki...
  14. Fake God

kasanın ve ön-arka fanların tozunu aldıktan sonra gpu'da artan ısınma

Dostum cpu demiyor gpu ekran kartı diyor. Soketinden çıkarıp silip geri takmış. Eğer fan yerleşimleriniz yanlış ise kasa içindeki hava akışı düzgün olmaz. Resim çekip ayrıntı verirseniz daha yararlı yorumlar yapabiliriz.
  15. Fake God

Grafik Tasarım [ Üniversite ]

Forumda genç arkadaşlarımız var. Eğer ne istediğinizi biliyor ve ileri görüşlüyseniz özellikle grafik tasarım, programlama yada tasarım mühendisliği gibi konularda üniversiteden önce internet üzerinden olur kurs ile olur hemen başlamanızdır. Üniversitede sınıf arkadaşlarınızdan bir adım bile...
Geri