GravediggerDemon kullanıcısının son içeriği

1. GravediggerDemon

CPU Üst Üst Kısa Devre

Dün akşam oda ışığında baktım gayet düzgün görünüyordu macun kaçtı mı dedim birşey yok gibiydi, az önce cpu garantiyle görüştüm üst üste kısa devre psu yu bozmuş olabilir dedi ram rgb yansa da cpu güç bağlantısı bozulmuş olabilir mesela dedi ya da sorun anakartdadır dedi
  2. GravediggerDemon

CPU Üst Üst Kısa Devre

İşlemci dışında birşey takılmadı servis pinlere macun kaçmış dedi öyle takmışım bilmeden, anakart pinlerinde mekaniksel bir sorun görünmüyor içeriden yanma vb. Olabilir mi?
  3. GravediggerDemon

CPU Üst Üst Kısa Devre

Fanların dönmemesi işlemcinin tepki vermediğini gösterir hocam ramlerle alakası yok çünkü pc yi ilk topladığımda ram arızası vardı ama kasa çalışıyordu, sorun anakart gibi geliyor banada olay olmadan önce canavar gibi çalışıyordu
  4. GravediggerDemon

CPU Üst Üst Kısa Devre

Cpu soketinde elektriksel arızamı vermiştir?
  5. GravediggerDemon

CPU Üst Üst Kısa Devre

O zaman sorun nerede ah bulabilsem
  6. GravediggerDemon

CPU Üst Üst Kısa Devre

Hayır hocam, işlemci olayından önce stabil çalışıyordu ve kabloları ellemedim ve ram rgb leri yanıyor demekki anakart güç alıyor cpu ek güç soketinde veya power sw de ya da psu da sorun olabilir gibime geliyor
  7. GravediggerDemon

CPU Üst Üst Kısa Devre

Hayır, kasanın fanları bile dönmüyor ve memtest yapmıştım
  8. GravediggerDemon

Yeni Topladığım PC Sürekli Mavi Ekran (Ntkrnlmp.exe) Ne Yapmalıyım?

Ramlerin kodu anakartın destek uyumluluk sayfasında yazıyor mu?
  9. GravediggerDemon

CPU Üst Üst Kısa Devre

Hocam garantiden geldi şuan, yapan adamla da görüştüm çatır çatır çalışıyor dedi, eve geldim taktım işlemciyi bağladım kabloları pinlerde temizlenmişti: yine aynı: fanlarda hareket yok sadece ram ışıkları yanıyor, üst üste kısa devre sonucu psu bozulmuş olabilir mi?
  10. GravediggerDemon

Yeni Topladığım PC Sürekli Mavi Ekran (Ntkrnlmp.exe) Ne Yapmalıyım?

knk sistemin ne? yeni modellerde her ram her anakarta uymuyor belki ondan olabilir bende yaşadım ve ram satıp yenisini almak zorunda kalmıştım
  11. GravediggerDemon

CPU Üst Üst Kısa Devre

Hayır hiçbir tepki yok, anakartı sesli ayarlamadım zaten kontrol ışıkları var orada ve bugün ilk taktığımda cpu yanıyordu kısa devre yaptı tekrar, sonra açıldı anasayfaya tekrar gitti şuanda hiçbir tepki yok, fanlarda dönmüyor zaten ram rgb leri yanıyor sadece anakart elektrik alıyor sorun...
  12. GravediggerDemon

CPU Üst Üst Kısa Devre

Sol altta hafif leke var, önceden yoktu
  13. GravediggerDemon

CPU Üst Üst Kısa Devre

Olmuyor hocam, anakart ram de elektrik var rgb yanıyor ama işlemciden tık yok, taktıktan sonra anakartda cpu ışığı yanıyordu araya termal macunda katı belki diyorum arıza tahminimce işlemcide garantiye mi göndersem olmazsa
  14. GravediggerDemon

CPU Üst Üst Kısa Devre

Merhaba, biraz önce işlemciyi sök tak yaptım bi işlem için, kabloları vb. Taktım düzgünce (eldiven kullanarak yaptım), pc ardı ardına aç kapa yaptı anasayfa ekranı geldi geri kapandı açılmaz oldu cpu yu tekrar söküp kontrol ettiğimde düz pin kısmı çok hafif kararmış gibiydi yarım cm çevresinde...
  15. GravediggerDemon

Sıvı Soğutma Mı Küle Tipi Fanmı Acil

Knk kaliteli bi hava soğutma ve düzgün termal macunla yeteceğini düşünüyorum ve kasa da önemli tabiki
Geri