mehmettasdemir 'in en son etkinliği

• mehmettasdemir
    mehmettasdemir , Fitness Gym başlıklı konuya cevap yazdı.
    yulafın içine muz katıyorum ben çileği boşver o zaman :D
  • mehmettasdemir
    vay hemşerim ben de urfada yaşıyorum güzel denk geldi :) 95 kilodaki beslenme şeklinizi şimdi de uygulayabilirsiniz yanlızca...
  • mehmettasdemir
    95 kg iken hocam 195-200 gr protein 250-270 karb 80-100 gr yağ ortalama 2700 kalori falandı. Şuan kütlem baya bi arttı fark...
  • mehmettasdemir
    almam gereken kaloriyi en mantıklı nasıl hesaplarım peki mesela makroları yazınca 2600 kalori ediyor ya 2100 alırsam makroları almış olamam
  • mehmettasdemir
    evet hocam 500-600 kalora açığı ideal
  • mehmettasdemir
    Amacın yavaş yavaş yağlardan kurtulup kütle koymaksa 750-1000 k/cal azaltabilirsin.
  • mehmettasdemir
    500 kalori açık oluşturmak iyi değil mi hocam ? Zaten hocam amacım zayıflamak değil yavaş yavaş yağlardan kurtulup kütle koymak.
  • mehmettasdemir
    yok işte ben de yukarıda onu anlattım sen 1000 kalori aldığın zaman senin kalori ihtiyacın 2100 den 1500'e (rakamlar farazi) düşüyor...
  • mehmettasdemir
    örnek veriyorum alman gereken kalori miktarı 2500 (vücudunun gün içinde yaktığı) ise kilo vermek için 1800-2500 kalori alman gerekiyor...
  • mehmettasdemir
    kilo verirsin zaten bu çok doğal ama belki 1600 1700 kalori ile de aynı kiloyu verebilirsin, 1000 kalori alınca kas kaybı yaşayabilirsin...
  • mehmettasdemir
    1 ay dediğiniz gibi yapıp ondan sonra mı normal makro besinleri alacaz peki hocam?
  • mehmettasdemir
    Tamamiyle deneyim ve tavsiyelerime dayanarak söyledim istersen 1500 yap ama bana sorarsan asla 1500'ü geçmemelisin.
  • mehmettasdemir
    Hocam fitness antrenörleri veya Instagram da bulunan hocalar en fazla 500 kalori açık oluşturmak iyidir diyor ama günlük 1000 kalori...
  • mehmettasdemir
    Ben de onu diyorum 1 ay boyunca her gün 1000 kalori almamı istiyorsun çok az değil mi ? Zaten almam gereken makroları alsam onlar bile...
  • mehmettasdemir
    mehmettasdemir , AMD R5 7600 Isınma Sorunu başlıklı konuya cevap yazdı.
    Hocam the last of us da yapıyorsa çok çok normal oyun çok fazla detay yüklerken oyuna girirsen hem işlemci %99 da çalışıyor hem de...
Geri