mukallit kullanıcısının son içeriği

1. M

Çift PC Yayın Hk.

Selamlar. İki PC yayın yapacağım. Elgato 4k 60pro dahil tüm ekipmanlarım hali hazırda mevcut fakat aklımda birkaç soru var. Cevaplarsanız çok sevinirim. Anladığım kadarıyla yayın pc'si üzerinde OBS kurulu olmalı. Yayın ve kayıt bu PC üzerinde mi başlatılmalı? Mikrofon ve kamera olayı en çok...
  2. M

Öneri Hdmi Kablo Önerisi

O zaman direk ugreen alıyım ben. Dp kablo için Paugge mı öneresiniz?Teşekkür ederim. 🙏🏻
  3. M

Öneri Hdmi Kablo Önerisi

Sürümden kastınız nedir hocam?
  4. M

Elgato Game Capture?

Selamlar. Elgato Game Capture ürünü almak istiyorum. Elgatonun web sitesinden dahi ürünleri inceledim. Fakat burada yayıncı/youtuber arkadaşların önerisi daha iyi olacaktır diye düşünüyorum veya bu konu hakkında bilgiye sahip arkadaşların desteğini rica ediyorum. Şimdi iki ürün arasında...
  5. M

Çözüldü Z790-E Ve Ddr5 Ram Sorunu

Selam hocam. Çok büyük acemilik yapmışım. Ramleri 1-3 olarak taktığımı sizin mesajınızla farkettim. Şimdi değiştirip xmp açtım ve sorunsuz masaüstüm geldi. Teşekkür ediyorum size.
  6. M

Çözüldü Z790-E Ve Ddr5 Ram Sorunu

Selamlar, Rog Z790-E anakart ve Corsair Dom 32 GB DDR5 6200 Mhz ramlerim mevcut. Biostan XMP açtığım zaman reboot ettikten sonra siyah bir ekranda kalıyor. Tekrar reboot edince zorunlu olarak Bios'a yönlendirip sanırım XMP kapatmamı istiyor. Çünkü XMP kapattığım zaman normal bir şekilde...
  7. M

7600 Mhz?

Selamlar. DDR5 Ram tercihi yapmak durumundayım. DDR5 7600 Mhz piyasaya sürüldü. Vatanda 12K istiyorlar. Onun yerine yarı fiyatına 6400 Mhz mevcut. Elimdeki Z790-E Rog anakart uyumluluğunu araştırdığımda üreticiler birbiriyle uyumlu olduğunu söylüyor fakat Amazon yurtdışı yorumları okuduğumda iki...
  8. M

Yeni seri neden hala çıkmadı?

Teşekkür ederim. Asıl beklediğim Z790-E veya Hero :)
  9. M

Yeni seri neden hala çıkmadı?

Herkese selam. Asus'un yeni Z790 serisi neden hala piyasaya sürülmedi? Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Mesela ASUS yeni bir kampanya başlattı. Aşağıda linkini bırakıyorum. 20-30 Ekim arası anakart alırsanız hediye verecekler lakin bizim iç pazarda hiçbir firma satışa sunmuş değil. Bugünü...
  10. M

ASUS RAMPAGE VI APEX TAM 8 DÜNYA REKORU KIRDI VE 7.5GHZ'E ULAŞTI

Şunu piyasaya ne zaman salacaklar? 1 aydır sabır çeke çeke çatlamak üzereyim artık. İtopya koymuş ama stok bitti diyor.
  11. M

İntel 13. Nesil İşlemciler Çıktı

Sayın hocam. Yük altından kastı nedir mesela? Ben RDR2 açtım. 400 küsür W gördüm. İşlemci sıcaklığı desek o da Ryujin 2'm olmasına rağmen uçtu gitti. E ne yapacağız bu durumda? 13. Nesil 4090 sistem toplama peşindeydim. Şu an 12. Nesil 4090 toplamanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum...
  12. M

İntel 13. Nesil İşlemciler Çıktı

Bunu nasıl soğutacağız? Performans olarak evet fark var ama şu an Ryujin 2 360MM soğutucum yetecek mi bilmiyorum. Ayrıca bugün satışa sunulmamış mıydı? Neden hala firmalar web sitelerine koymadılar? 13900K ve Asus Rog Z790-E fiyatını dört gözle bekliyorum.
  13. M

13. Nesil Intel Core İşlemciler Nasıl Çalışır

13900K 11 olsun anında alırım :)
  14. M

13. Nesil Intel Core İşlemciler Nasıl Çalışır

Türkiye fiyatı ne olacak merakla bekliyorum.
  15. M

Kingston Fury DDR5 16GB 6000Mhz?

Merhaba forum. https://www.incehesap.com/kingston-fury-beast-kf560c36bbe-16-16gb-ddr5-6000mhz-gaming-ram-fiyati-58367/ Yeni sistemim için DDR5 RAM ihtiyacım var. Bu üründen iki tane alıp 32 GB Dual olarak kullanmayı düşünüyorum. Linkteki ürün hakkında tavsiyelerinizi rica edebilir miyim?
Geri