Pcariyorum kullanıcısının son içeriği

1. P

Egzoz Fan Durdu Ve Ekranlar Gitti. Geri Açtım, Fan Çalışıyor Ama Ekranlar Yok

Merhaba. İnternette dolaşırken bir anda egzoz fan durdu ve direkt ekranlar gitti. Kasayı arkasından kapatıp tekrar açtım ama nafile. Bu sefer egzoz fan çalışıyor ancak yine görüntü gelmiyor. Anakart üstündeki 2 ışık yanmıyor. Onu fark ettim.
  2. P

7700X Boşta 60-65 Dereceye Çıkabiliyor.

Merhaba, bundan önceki konularda işlemcimi Core Performance Boost kapatarak ısınma konusuna bir çare bulmuştum. Ancak oyunlarda mini FPS düşmesi ve stuttering yaşadığımı fark ettim. Bende bugün hem Core Performance Boost açtım hem de RAM MHz'ini 6000'e aldım. Red Dead Redemption'da 80 derece...
  3. P

7700X Çok Fazla Güç Tüketiyor Ve Isınıyor

İyi akşamlar 7700X e sahibim undervolt yapınca reset atıyor bende ana ayarlara döndüm fakat ne göreyim. İşlemci diğer kişilerde 20-30 watt harcar iken bende 50-95 watt harcıyor. Ml 360 illusion soğutmaya sahibim. İşlemcinin diğerlerine kişilerin 7700X işlemcisine göre daha fazla güç tüketmesini...
  4. P

7700X Undervolt Yapmayınca Çok Isınıyor

İyi günler. 7700X işlemciye sahibim. İşlemci UV yapmasam aşırı ısınıyor. Fakat all core> negative> 15 yaptığım zaman ısılar hafif normale dönüyor. Fakat bu sefer sistem reset atıyor. Boşta 70 derece görmek çok rahatsız ediyor. Başka çözüm var mıdır? Olmadı eco mode açacağım.
  5. P

Format Atarken Windowsun Kurulu Olduğu Yeri Sildim Geri Döndüğümde PC Açılmıyor

Yani kısacası format USB si hazırlayın dediniz hocam. Teşekkürler yazdıklarınız ve yardımlarınız için. Bugün yorgunum yarın deneyeceğim
  6. P

Yok hocam kurtarma yazıyor ya biosa ya da tekrar kurtarma ekranına gidiyor
  7. P

İyi günler format atacaktım. Fakat kurmak istediğim yer binbir türlü hata verince CMD'den aptal ben Windows'un kurulu olduğu yeri yani SSD'mi temizledim. Yine hatayı alınca Rufus ile biçimlendireyim dedim ( yükleme medyasından format atınca Rufus'a gerek yok diye biliyordum). Rufus indirmek için...
  8. P

Biosta Yaptığım Ayarlar Işlemciye Etki Etmiyor 7700X

İyi akşamlar 7700X işlemciye sahibim ve neredeyse işkence oldu artık. İnternetteki görebileceğiniz her ayarı denedim lakin işlemci boşta minimum 50 dereceleri görüyor. Kasanın içini açmak için bir durum da yok çünkü yeni garantiden geldi. Bu 7000 serisi işlemciler için normal deniyor fakat...
  9. P

Sıvı Soğutma Bozuldu Ya Da Kablosu Çıktı

Oturdu yüksek ihtimalle fakat pompa rpm nereden bakabilirim.
  10. P

Sıvı Soğutma Bozuldu Ya Da Kablosu Çıktı

İyi akşamlar arkadaşlar ml 360 illusion ve R7 7700X işlemcisine sahibim fakat hem bilgisayar bilgisayarciya götürmeden 2-4 gün önce hemde bilgisayarciya götürdükten sonra boşta 60-70 derece görüyor. Termal macun yeniledim hemde mastergel macun. Ama yine değerlerim aynı. Sıvı soğutmada bir hata...
  11. P

Sıcaklık Değerleri Şaka Gibi

İyi günler sevgili arkadaşlar konuyu kısa keseceğim bilgisayarın geldiği günlerde işlemci sıcaklığı olarak her şey mükemmeldi. Sonra bir gün ekran kartımı sabitleyemediğım için güvendiğim mahalle bilgisayarcısına götürdüm. Adam sisteme bakmak istedi ve stres testi açtı. Dedi ki bu değerler...
  12. P

Vidalar Girmiyor/Sığmıyor

Hocam sığmıyor ki üste
  13. P

Hocam önde 2 fan var kasa fanı bu soğutmada öne takılı takılı kasa fanı arkası yani böyle olması gerekmiyor mu 1691085362 Pardon hocam yanlış okumuşum 2. Kez okudum
  14. P

İyi akşamlar dostlar kardeşim soğutmanın vidalarını çıkarıp ters çevirecek lakin bazı yerlere eli uzanmıyor HDD yuvası gibi yerler yüzünden. Çözümü varmıdır?
  15. P

Sıvı Soğutma Fanları Yanlış Mı Takıldı?

Üstte değil hocam kasanın önünde yani power düğmesi varya kasayı açan oranın arkası işte
Geri