semre57 kullanıcısının son içeriği

1. S

Id Cooling Kule Tipi Soğutucu Orijinalliğini Nasıl Anlarım?

Dostlar selam, bir forumda yine öneri konusu açmışken bir hocamızdan mesaj geldi. Elinde ID COOLING SE-234 ARGB hava soğutucu olduğunu söyledi. Casper için üretilmiş versiyon olduğu için üzerinde Casper yazıyormuş. Fiyatı da epeyi uygun, 224 XTS fiyatına 234 neredeyse. Üründe ARGB kontrolcüsü...
  2. S

PC Hocası Smokin Sistem Geliyor??

Smokin sistem sahibi biri olarak ben de merakla bekliyorum. Gerçekten rakipsiz oluyor :)
  3. S

Yardım PCH F6 Sürekli Aldığım Sorunlar

https://drive.google.com/drive/folders/13KrQEc2JHd7hMQiwBtfFofpqXovO_HWB?usp=sharing @OceanLaB hocam yine mavi ekran hataları geliyor ve yine RAM işaret ediyor. Bu ram'e yapmadığım test kalmadı sağlam görünüyor. Nasıl anlayabilirim varsa bunun kusuru? Linkte 4 tane minidump dosyası var...
  4. S

Anakart slotu bozuk olsa sağlam olan ram de testlerde hata verirdi. Çünkü sağlam belleği, önceki hatalı belleğin olduğu slotta kullanıyorum. Yani slot bozuk olsa bu ram de hata vermeliydi. 2 slotta da testleri yaptım bu ramde sorun yok. 1679987008 Teşekkürler hocam:)
  5. S

1 ram bozuktu ama diğer ram sağlam ondan eminim, hem Memtest86 hem windows tanılama aracı ile doğruladım bunu, fakat hala ram işaret eden mavi ekran hataları alıyorum ara sıra. Sorun ramde olmamasına rağmen ram hatası veriyor. Çözemedim. Ara ara hem durumu bildirmek hem de konuyu yukarı çıkarmak...
  6. S

Az önce bilgisayarı açtım yine mavi ekran, üstelik temiz formatlı. Neredeyse uygulama bile yüklü değil 1-2 tane dışında. Bir de çınlama sesi geliyor sanırım ekran kartından coil whine. Komple sistemi vatana yollayacağım ne yaparlarsa yapsınlar gerçekten yoruldum :(
  7. S

Windows 11 E Geçmek Mantıklımı?

Geçeceksiniz temiz format ile geçin. Öteki türlü sistemsel sorunlar yaşamanız olası. Ben 1-2 aylık Windows 11 macerama dün son verip Windows 10'a döndüm. Uygulamaya sağ tıklayınca neyin ne olduğu belli değil. Göz yoruyor orada işlem yapmak. Görev yöneticisi çok kötü. Tasarımı yumuşatmışlar ama...
  8. S

Yani karttan bence de değil. Hiç bir baba oyunda zerre kapanma olmadı kasma olmadı. Kart canavar gibi çalışıyor. Haxball gibi web tabanlı 2D oyunda mi çalışmasın? Veya Minecraft'ta. Anlayamadigim bir durum. Hatta şunu da söyleyeyim örneğin Minecraft oynuyorum. Ekran gitti, ben fareyi oynatıp...
  9. S

Sisteme format attım. Geforce experience ile herhangi bir driver kurmadan haxball'a girdiğimde görüntü gidip geliyordu. Yani kalıcı olarak gitmiyor ancak sürekli anlık gidip geliyordu. Geforce experience ile en son surucugu indirince gidiş o gidiş tekrar gelmiyor videodaki gibi. Tabi kontrol...
  10. S

Teşekkür ederim. O zaman benim fikrim monitör çözünürlüğü Hz kombinasyonu. Tabi rame ayrıca bakacağım ama kablolarda bir sorun olmadığı görüşündeyim. Bu arada seni bulmusken sorayım. Sistemde geçen gün Kaspersky in bir uzantısı mavi ekran hatası verdirtti. Hata kodu yine ramle alakalı bir şeydi...
  11. S

@OceanLaB Taner abi özür dileyerek etiketliyorum. Hakkını helal et lütfen. Sınav senem olduğu için sistemi götürüp X bir yerde deneyemiyorum. Şimdilik yeni bir monitör alabileceğim gibi de durmuyor. OCCT ile de sorun bulamadım ekran kartında. Çareyi nerde aramak gerekir? :)
  12. S

Önemli Duyuru Bomba 3: PCH Forum'a Özel 16Gb Ram 599 TL + 1Tb M2 SSD 799 TL İnecek

Forumda dün açtığım konuyu hatırlarsınız, PCH F6 sistemimin rami kusurlu çıkmıştı Ben de uygunsa ramden yararlanmak isterim :) Gerçi şimdi düşündüm de 2 slot var. Garantiden gelse diğer ram elinde her halükarda 2 ram fazla kalacak. M2 SSD yuvası anakartta sanırım 1 tane var. Eğer 1 tane değil 2...
  13. S

Hayır bir kapanma yaşanmadı. 10 dakika ekrana full bakmadım ancak yataktaydım. Kapansa özellikle dikkatimi çekerdi sanırım. Zaten Doom Eternal, RDR 2, Cod MWII, Rocket League, CS:GO, GTA V, Witcher 3, Cyberpunk 2077... Bu oyunları bu sistem ile sorunsuz oynadım. Mavi ekran hataları aldığım oldu...
  14. S

OCCT işlemci testinde sorun yok gibi görünüyor. Resimdeki ayarlar ile 10 dakika @OceanLaB
Geri