sofistike38 kullanıcısının son içeriği

1. S

Ekran Kartı Geç Açılıyor

Zaten baktım. Ama o ayarı yapınca stabilite sorunu oluyormuş, hatta mavi ekran alanlar oluyormuş. Hem nasıl alakası yok gpu ile, gözümle gördüğüme mi inanayım sizin ezbere konuştuğunuza mı? Ekran kartı sonradan devreye giriyor. Önce ramler aktif oluyor sonrs ekran kartı. Tam olarak bunun...
  2. S

Ekran Kartı Geç Açılıyor

Expoyu kapatınca önce ekran kartının ışığı sonra ramlerin ışığı yanıyor (ikisi de RGB) Expo açık iken önce ramlerin ışığı, sonra ekran kartının ışığı yanıyor. Yani önceki mesajımda dediğim gibi Expo açıkken önce ramlere güç gidiyor sanırım. Expo kapalı iken de tam tersi. Bunu düzeltmenin hiçbir...
  3. S

Ekran Kartı Geç Açılıyor

Tatilde olduğum için deneyememiştim. Şu an denedim. Expo modunu kapatınca 15 küsür saniyede açıldı. Expo açıkken 47 saniye sürdü. Sanırım expoyu açınca PSU gücü ekran kartına geç veriyor. Acaba bunu değiştirmenin bir yolu var mıdır expoyu kapatmak dışında. Çünkü ramleri tam kapasite kullanmamak...
  4. S

Ekran Kartı Geç Açılıyor

Evet Expo modu açık.
  5. S

Ekran Kartı Geç Açılıyor

Hayır. Sistemi zaten yeni topladım.
  6. S

Ekran Kartı Geç Açılıyor

Ama videodan da görebileceğiniz üzere sistem çok geç açılıyor.
  7. S

Ekran Kartı Geç Açılıyor

Bilgisayarı açtıktan yaklaşık 25 saniye sonra ancak ekran kartına güç gitmeye başlıyor ve ekran ancak o zaman açılıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Aşağıda videoda paylaştım. Sonradan yanan beyaz ışık ekran kartına ait. Sistemim şöyle: ryzen 5 7500f , Asus prime B650M-K , palit RTX 4070 super...
Geri