thorocket kullanıcısının son içeriği

1. thorocket

Her Yöntemi Denedim Ancak Bios A Giremiyorum

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sorunu bir arkadaşımın yardımıyla çözdüm. Anakarttın üstünde CLRTC yazan kısım var. Orada 2 tane çubuk gibi pin var, o iki pine tornovida ile 10 saniye kadar olacak şekilde dokundum ve sonra pc yi tekrar çalıştırdım, pc açılırken sürekli del tuşuna bastım bu...
  2. thorocket

denedim, zaten pc hızlı açıldığı için onu algılıyor mu bilmiyorum ama yine de denedim
  3. thorocket

dediğiniz işlem BIOS sıfırlama oluyor sanırım, sıfırlama yapmadan giriş yapmanın yolu yok mu acaba? Ramlerimin mhz hızı 2133 de kalmış maalesef, düzeltmek istiyorum
  4. thorocket

o da olmadı hocam şaka gibi gerçekten
  5. thorocket

ASUS Prime H610MK D4 anakartta sahibim. Pc açılırken F2 veya Del tuşuna basmayı denedim iki yöntemle de olmadı. Win 11 ayarların altında Sistem > Kurtarma > Gelişmiş Başlangıç ile girmeyi denedim yine olmadı. Ardından Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlatmayı denedim o da olmadı. En son...
  6. thorocket

Pc'yi Soğutmak Için Ne Yapmak Lazım

video yayınlandığı gün almıştım. 1 yıl oldu 1688666985 çözüm bulamadım ama sistem yanıyor. 80-83 derecelerde oynamak istemiyorum. Ne yapmam lazım
  7. thorocket

Pc'yi Soğutmak Için Ne Yapmak Lazım

Bu sistem çıktığı zaman bundan almıştım. Sistemden memnunum ancak ekran kartım bu aralar çok ısınıyor. Güncel oyunlarda ekran kartımın 80% fan devrinde 80-83 derece sıcaklıkları görüyor. Sistemin daha serin çalışması için neler yapabilirim, tavsiyeleriniz varsa beklerim. Son olarak kasanınnın...
  8. thorocket

Ekran Kartım Fazla Isınmasın Diye, Fanlarını Yüksek Hızda Çalıştırmak Ekran Kartına Zarar Verir Mi

Peki ideal ekran kartı sıcaklığı nedir, kaçın üstünde tehlikeli ona göre fan hızlarını ayarlayayım
  9. thorocket

Ekran Kartım Fazla Isınmasın Diye, Fanlarını Yüksek Hızda Çalıştırmak Ekran Kartına Zarar Verir Mi

Öncellikle ideal ekran kartı sıcaklığı nedir acaba? Asus 2060 dual 6gb ekran kartım var. Ekran kartım 75 derecelerin üstüne çıkmasın diye msi afterburnerdan ekran kartımın soğuması için fanlarını hızlandırıyorum. Bu işlem ekran kartıma zarar verir mi yada ekran kartımın ömründen kısar mı onu...
  10. thorocket

Valorantta Anlamsız Şekilde Düşük Fps Alıyorum

Intel Core I3-12100F ile Intel Core i5-12400F arasında 1500 tl gibi bir fiyat farkı, benim içinde mantıklı geliyor yaklaşık 2k koyup yapabilirim. Mantıklı bir upgrade gibi
  11. thorocket

2060 ile peki tam performansı verememe yada bir sorun yaşanır mı. Yani param olduğunda elimdekini satıp i5 e geçmemi mantıklı bulur musunuz. Kendi açınızdan değerlendirdiğinizde
  12. thorocket

evet fiyat performans için intel tarafında en iyisi i5 gibi i7 ler çok pahalı ama 12.nesil i5 şuan bence en iyi f/p işlemci. 2060 ın yanına 12.nesil i5 alsam elimdekini satıp, nasıl olur sizce. Darboğaz olur mu 1683309433 Belki 1 yıl sonra da ekran kartını upgrade ederim 3060' a çekerim ama o...
  13. thorocket

Bugün pchocası youtube kanalına gelen sistem çok iyi öyle bir sistem yapmıştım bende kafamda 1tb ssd 3060 ve 12.nesil i5 diye. Sanırım bi 1-1.5 yıl upgrade etmeden böyle kullanıcam sistemi, şimdilik mennum ama son zamanlarda valorant'da böyle sorunlar yaşatması üzdü biraz
  14. thorocket

12.nesil olması peki güncel olduğu dışında başka neyi gösterir. Yani 11.nesil i5 ile 13.nesil i5 in performansı bir değil. 1683308788 Eğer parçalara zarar verecek bir şey ise zaten yapmayı tercih etmem. Aynı durum ekran kartı içinde geçerli sanırım
Geri