1.000 TL Bütçeli Mouse Önerisi (Nisan 2022)

b1skyy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba,

CS:GO odaklı mouse önerisine ihtiyacım var. Elim orta boy. Claw tutuşa sahibim. 1.000 TL'ye kadar bütçem var.

Şimdiye kadar baktığım modeller şunlar;

• Zowie Ec2
• Razer Deathadder V2
• Steelseries Sensei Ten
• Corsair Sabre RGB Pro

Bunlar ilgimi çekti sizin öneriniz/tavsiyeniz varsa yardımcı olur musunuz? (kablosuz tercih etmiyorum mümkünse)

Moderatörün son düzenlenenleri:

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Ben 1-2 yıl Rampage SMX-R47 X-JAMMER kullandım şahsen güzeldi ama temassızlık yapmaya başladı ondan sonrasında GamePower Translucent kullandım ama transparan olduğundan dolayı çok leke oluyordu ondan dolayı yeni almaya karar verdim.Birde ne göreyim ASUS ROG STRİX İMPACT 2...
Ben 250 tl gibi bir fiyata gaming gen tr'den aldım.Alalı 20 gün vesaire oldu.Benimkisi RGB versiyonu istediğim rengi ayarlıyorum.İnternette Electro Punk versiyonları 300tl-1000tl bandında değişiyor.Eğer iyi fiyata bulabilirsen Asus ROG Strix serisinden ürünler öneririm.
-
Benim şu ana kadar kullandığım en iyi mouse. [ ASUS ROG STRIX IMPACT 2 RGB]

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Merhaba. CS:GO odaklı mouse önerisine ihtiyacım var. Elim orta boy. Claw tutuşa sahibim. 1000 TL'ye kadar bütçem var.
Şimdiye kadar baktığım modeller şunlar;
Zowie Ec2
Razer Deathadder V2
Steelseries Sensei Ten
Corsair Sabre RGB Pro
Bunlar ilgimi çekti sizin öneriniz/tavsiyeniz varsa yardımcı olurmusunuz? (kablosuz tercih etmiyorum mümkünse)
Burada önerdiğin çoğu mouse neredeyse birbiriyle aynı.Tutuş hissiyatı olsun vesaire çoğu benzer.DPI farkları ve sensör farkları var :)
ASUS ROG STRIX Impact 2 PCHOCASI tarafından da ödüllendirilmiştir haberiniz olsun. Ve globalde olmak üzere toplamda 27 tane ödül almıştır :)
Linki buraya bırakıyorum :)
-
-

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
@ugur.gozaydin tarafından önerilen Razer Basilisk V3 modelini ben de öneririm. Attığınız ürünlerden Sabre Pro ve Deathadder V2 de güzel ürünler.

Zowie mouseların günceli yakalayamadığını düşünüyorum.

Ayrıca biraz da alışkanlıkla alâkalı fakat claw tutuşta simetrik mouse bilek ağrısı yapabilir. O yüzden Sensei Ten almanızı önermem.

KS

b1skyy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Zowie mouseların günceli yakalayamadığını düşünüyorum.

Ayrıca biraz da alışkanlıkla alâkalı fakat claw tutuşta simetrik mouse bilek ağrısı yapabilir. O yüzden Sensei Ten almanızı önermem.
DA V2 daha hafif ve ucuz. Basilisk v3 ise 2ms daha hızlı tepki süresine sahip ve daha rahat gibi duruyor. kararsız kaldım.
"Günceli yakalayamamak" derken ne demek istediniz?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
4,999
Selamlar,

Bende ayrıca şu iki ürünü başarılı buluyorum;

Glorious Model O - 649TL (50G ivme / 1000Hz raporlama / 12.000 DPI / 67 gram ağırlığa sahip. Elinize de oturacaktır.

Bir de;

Glorious Model D versiyonu var.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
DA V2 daha hafif ve ucuz. Basilisk v3 ise 2ms daha hızlı tepki süresine sahip ve daha rahat gibi duruyor. kararsız kaldım.
"Günceli yakalayamamak" derken ne demek istediniz?
Zowie mouseların her ne kadar ergonomisi rahat ve malzeme kalitesi güzel olsa da kendisine ait bir yazılımı yok medya tuşu benzeri atamaları 3. parti uygulamalar üzerinden yapabiliyorsunuz sadece. Bu uygulamalar da bazı oyunlar tarafında ban sebebi. RGB aydınlatması da yok. Aydınlatma ve medya tuşlarını bir nebze anlayabilirim sonuçta olmak zorunda olan özellikler değil. 3360 sensör kullanıyor en iyileri. Kesinlikle kötü bir sensör değil ama Razer tarafında 3399'un özelleştirilmiş hali Focus+, SS tarafında PAW3355 varyantı TrueMove air varken; ayrıca 3360'ı da üreten Pixart'ın 3360 üzerine nice sensörler çıkardığını da düşünürsek biraz geride kalıyor. Yazlımı olmadığı için hassas DPI ayarı da yapılamıyor.

Diğer konuya gelirsek, ben 120g aşağısı olduktan sonra mouse hafifliğinin önemli olmadığını düşünüyorum. 2ms her ne kadar hissedilmese de, siz farkında olmasanız da katkısı var. Yine de en önemli durum ergonomi. Elinize oturanı seçmelisiniz. Eğer daha ucuz olsun diyorsanız Deathadder v2, fiyat sorun değil onu da alabilirim diyorsanız Basilisk V3 öneririm.

Batua69

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
67
Razer Basilisk V3'ü öneririm aynı şekilde bende. Şuan da kullanmakta olduğum rival 710 olmasa kesinlikle bu mouse'u alırdım. Hem ergonomik duruyor hem de en iyi sensöre sahip. Eğer bütçe sıkıntın yok ise Basilisk V3, beni zorlar dersen Deathadder V2 alabilirsin. Ayrıca İtopya'da şuan 400 TL DA V2.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri