1.60Ghz Laptopa 4Gb Ram Daha Takılır mı?

leeenn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, Benim laptopumun kısaca özellikleri Intel HD Graphics-Intel Pentium N3700 1.60Ghz-4GB Ram bulunmakta. Ben aileme ne kadar söylesemde yeni bir bilgisayar aldıramıyorum (laptop çok eski bu arada). Bende bu yüzden laptopu hızlandırmak için ram almayı düşünüyorum. Sizce 4Gb ram daha alırsam laptopum açısından zararı olur mu ve önerileriniz varsa yazar mısınız

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Cihazınızın marka modelini yazarsanız maksimum RAM desteğini ve ne kadar RAM soketi var öğrenip bilgisini verebilirim. RAM miktarınız az onun 8GB kapasiteye yükselmesi gerek ama cihazı hızlandırmanın ikinci yolu da SSD kullanmaktır. Bunu da not düşmek istedim.

KS

leeenn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Cihazınızın marka modelini yazarsanız maksimum RAM desteğini ve ne kadar RAM soketi var öğrenip bilgisini verebilirim. RAM miktarınız az onun 8GB kapasiteye yükselmesi gerek ama cihazı hızlandırmanın ikinci yolu da SSD kullanmaktır. Bunu da not düşmek istedim.

[font=arial, helvetica, verdana, sans-serif]Toshiba Satellite C55-C-19M[/font]

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Cihazınızın 19M modelini bulamadım ama genel olarak baktım 8 GB bellek desteği var diğer 19 serilerinde. Yani 4 GB daha bellek alabilirsiniz. 

yazılımını kurup çalıştırın ve Export seçeneği ile şuan ki bellek bilginizin dökümanını bir yere upload edip paylaşın. Size bellek özelliklerinize uygun önerinizi yapayım.

KS

leeenn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Cihazınızın 19M modelini bulamadım ama genel olarak baktım 8 GB bellek desteği var diğer 19 serilerinde. Yani 4 GB daha bellek alabilirsiniz. 

yazılımını kurup çalıştırın ve Export seçeneği ile şuan ki bellek bilginizin dökümanını bir yere upload edip paylaşın. Size bellek özelliklerinize uygun önerinizi yapayım.

KS

leeenn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
 şuan ki belleğinizin aynısı.

çok teşekkürler herşey için bu arada ssd olarak "[font=Roboto, Arial, sans-serif]Samsung 500GB 860 EVO SATA 3.0 (Okuma 550MB / Yazma 520MB) SSD[/font]" bunu önerirmiydiniz ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Kaç para olduğunu yazarsanız ürünün daha iyi olur. O fiyata değer yada değmez diyebilirim. Ve alternatif önerebilirim bütçenizi söylerseniz.

KS

leeenn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Kaç para olduğunu yazarsanız ürünün daha iyi olur. O fiyata değer yada değmez diyebilirim. Ve alternatif önerebilirim bütçenizi söylerseniz.

fiyatı 550 - 600 arasında değişiyor siteden siteye

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Aslında M.2 desteği olsaydı cihazın   önerirdim ama maalesef ki yok.

Genel olarak seçtiğiniz disk iyi ama   bu ürünü de alabilirsiniz biraz ucuza. Kalitesi yine üstün bir üründür.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri