Çözüldü 1 tb m2ssd vs 512gb m2 ssd + 1tbhdd

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mahmut81

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
Selam arkadaşlar depolama için ssd alacağım ve bir sorum var. Bu m2 ssd yi alacağım. ama 1 tb mı yoksa 512 gb mi alayım eğer 1tb alırsam 2525 tl ama 512 gb alırsam ve 1 tb hdd alirsam hdd +m2 ssd =2470tl . böyle yaparsam hiz da bir kayıp yaşarmıyım?. Eğer hızda yavaşlama olmazsa hem ucuz hemde 1.5 tb hafıza olacak .

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Selam arkadaşlar depolama için ssd alacağım ve bir sorum var. Bu m2 ssd yi alacağım. ama 1 tb mı yoksa 512 gb mi alayım eğer 1tb alırsam 2525 tl ama 512 gb alırsam ve 1 tb hdd alirsam hdd +m2 ssd =2470tl . böyle yaparsam hiz da bir kayıp yaşarmıyım?. Eğer hızda yavaşlama olmazsa hem ucuz hemde 1.5 tb hafıza olacak .
Anakartın nedir ? İşlemcin nedir ?

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Eger oynayacagin oyun acik dunya oyunlari gibi bolca harita ve kaplama yuklenen oyunlarsa m2 uzerinden yukleyip oynaman mantikli. Ama mesela CS:Go Valora t falan oynayacaksan HDD uzerine kurup oynasan bir sorun olmaz.

KS

Mahmut81

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
Eger oynayacagin oyun acik dunya oyunlari gibi bolca harita ve kaplama yuklenen oyunlarsa m2 uzerinden yukleyip oynaman mantikli. Ama mesela CS:Go Valora t falan oynayacaksan HDD uzerine kurup oynasan bir sorun olmaz.
Hikaye oyunları oynayacağım god of war, forza 5, rdn2 gibi bulunduğum yerin intarneti çöp buyuzden rekabetci oyunları oynayamıyorum

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Hikaye oyunları oynayacağım god of war, forza 5, rdn2 gibi bulunduğum yerin intarneti çöp buyuzden rekabetci oyunları oynayamıyorum
O zaman 1 TB m2 bence en mantiklisi. Bahsettigin oyunlar 50 100 gb arasi yer kapliyor malesef. Bir de isletim sistemi de SSD de olacak. Yoksa cok yavas acilir sistemin. O nedenle 1 TB daha uzun soluklu bir cozum olacaktir.

KS

Mahmut81

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
Ozaman 1 tb lik m2 yi alip ileride yetmez ise iş görebilecek bir m2 daha alırım yardımlarınız için teşekkürler

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Önerilen Kingston FURY Renegade iyidir. TR üzerinden almak isterseniz KC3000 1TB modeli Tebilon firmasında 2500 TL oda tercih edilebilir. HDD disk WD Blue zaten iyidir bende öneririm.

KS

Mahmut81

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
30
Hocam amazon almanyadan önerilen ürünü satın aldım hayırlısıyla gelir inşallah. @ckribrahim teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri