60.000 TL ve üstü 100-120 K Arasi Üst Düzey Si̇stem Toplama

HASMET89

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
İşlemci
AMD-RYZEN
Ekran Kartı
4070 TI-4080
Değerli arkadaşlar bu forumda daha önce de Laptop ile ilgili öneri almıştım ve MSI PULSE GL76 modelini almıştım ve çok memnun kaldım. Katkıda bulunan arkdaşlara çok teşekkür ediyorum. Uzun süredir hayalini kurduğum üst düzey bir sistem toplamak ve değerli pchocası ekibiyle montajını yapmak. bununla ilgili deneyim ve tafsiyeleriniz benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.
Genel itibari ile bu sistemde ağırlık olarak Autocad 3boyut çizim, 3d max, Rhiho ve Lumion vs programlar için ve tabiki FPS oyunları için kullanacağım. Şimdiden teşekkür ederim.
Monitör dahil.

Son düzenleme:
KS

HASMET89

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Arkadaş bir Allahın kuluda cevap vermedi. Zamanım daralıyor

merih

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
O parayla yol parasi ver Gürcistan a git ordan parçaları al gel ama gitmeden araştir hangi ülkede daha ucuz

ewseckin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Knka bence intel topla i5 13600k + 4070 seni her türlü kurtarır

KadirhanBal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
i5 13600k/f çok performanslı bir işlemci muhtemelen render-oyun her türlü işinizi görür ama bütçeniz gayet iyi i7 serisi düşünülebilir

bütçede sorun yaratmazsa kullanacağın iş sebebiyle i9 a kadar sarkabilirsin ne düzeyde kullandığını bilemiyorum tabi i7 de doyurucu olacaktır.

1200 watt full modüler atx 3.0 psu seçmeniz iyi olur
360mm sıvı soğutma önerisi de isteyin

anakart için bir şey diyemiyorum daha bilgili arkadaşar konuşmalı ama ddr5 olmalı bu düzeyde, 6k mhz 4x8/ 4 x16 bellek tercih edilse iyi olur
bilgim dahilinde bunları önerebilirim

3d yazıcınız varsa kasa modlamakla uğraşırım diyorsanız guardian pro'yu tavsiye ederim ben o amaçla onu seçtim baya büyük sağlam bir kasa f/p oranı yüksek

Son düzenleme:
KS

HASMET89

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
i5 13600k/f çok performanslı bir işlemci muhtemelen render-oyun her türlü işinizi görür ama bütçeniz gayet iyi i7 serisi düşünülebilir

bütçede sorun yaratmazsa kullanacağın iş sebebiyle i9 a kadar sarkabilirsin ne düzeyde kullandığını bilemiyorum tabi i7 de doyurucu olacaktır.

1200 watt full modüler atx 3.0 psu seçmeniz iyi olur
360mm sıvı soğutma önerisi de isteyin

anakart için bir şey diyemiyorum daha bilgili arkadaşar konuşmalı ama ddr5 olmalı bu düzeyde, 6k mhz 4x8/ 4 x16 bellek tercih edilse iyi olur
bilgim dahilinde bunları önerebilirim

3d yazıcınız varsa kasa modlamakla uğraşırım diyorsanız guardian pro'yu tavsiye ederim ben o amaçla onu seçtim baya büyük sağlam bir kasa f/p oranı yüksek
Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. Benim seçtiğim bir kaç parçayı buraya yazıyım.
Bunların dışında diğer parçalarda kararsızım mesela işlemci ve ekran kartı olarak
1-) COOLER MASTER HAF 700 EVO 3x120mm ARGB -2x200mm FANLI FULL TOWER SİYAH KASA
2-) ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI DDR5 M.2 ATX 1700P
3-) Corsair 32GB(2x16) Vengeance RGB 6200mhz CL36 DDR5 Ram
4-) ASUS ROG Swift 360Hz PG259QNR 24.5¨ 1ms 360Hz G-Sync IPS Full HD Gaming Monitör
5-) Samsung 2TB 980 PRO NVMe Okuma 7000MB-Yazma 5100MB M.2 SSD

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
680
bu markayı pek tafsiye etmiyorlar ama
Kim tavsiye etmiyor? Çok kaliteli markadır testlerine bakabilirsiniz bu kadar paraya 4090 rahat dizilir 4070-4080 ram olarak düşük. Her markanın iyi ve kötü modelleri var misal MSI suprimx dehşet bir şey lakin MSI ventus kötü bir model. Attığım zotac gayet indirimde ve kaliteli model.

KS

HASMET89

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Gümrükte sorun olmaz birleştir PC kur
kutuları at sonra geç siniri
Hocam adamlar işin kurdu oldu burda fiyatlar yükseldikten ordan telefon ve elektronik eşyalar getiriyolar bununda farkındalar o yüzden bildiğin türkçe tabirle ''ÇORBA PARASI'' diyor.

merih

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam adamlar işin kurdu oldu burda fiyatlar yükseldikten ordan telefon ve elektronik eşylar getiriyolar bununda farkındalar o yüzden bildiğin türkçe tabirle ''ÇORBA PARASI'' diyor.
Orda sınırda gerçekten sorun yok dağ yolundan yürüyerek gidip gelen var bu arada yani en kötü yürüyerek git yakalanmazsin

KS

HASMET89

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Ben yaptim ve şu anda İsviçredeyim burayada vize vermedikleri için yürüyerek geldim.
Geçen Amerika vizesinede red geldi şimdi biraz yüzme zamanı. Ben suyun ayarları ile oynamaya gidiyorum.
Çok derinlere yüzme boğulursun kardeşim.

Fps oyunları icinde dahilse kesinlikle dell almanizi oneririm laptobu
Yok masaüsütü sistem topluyorum. Laptop var bende MSI PULSE GL76 çok memnunum hatta

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Çok derinlere yüzme boğulursun kardeşim.

Yok masaüsütü sistem topluyorum. Laptop var bende MSI PULSE GL76 çok memnunum hatta
laptop anladim kusura bakmayin fps oyunu icin iyi bir ekolayzere ihtiyaciniz var fxsound kullaniyorum oneririm

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,108
Değerli arkadaşlar bu forumda daha önce de Laptop ile ilgili öneri almıştım ve MSI PULSE GL76 modelini almıştım ve çok memnun kaldım. Katkıda bulunan arkdaşlara çok teşekkür ediyorum. Uzun süredir hayalini kurduğum üst düzey bir sistem toplamak ve değerli pchocası ekibiyle montajını yapmak. bununla ilgili deneyim ve tafsiyeleriniz benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.
Genel itibari ile bu sistemde ağırlık olarak Autocad 3boyut çizim, 3d max, Rhiho ve Lumion vs programlar için ve tabiki FPS oyunları için kullanacağım. Şimdiden teşekkür ederim.
Monitör dahil.
Cooler Master 360mm

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri