10000 TL pc toplama tavsiyesi monitör dahil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PinkyCementery

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar. Oyun için uzun süre kullanacağım bir bilgisayar toplamak istiyorum fakat bilgisayarlardan pek anlamıyorum. Koyacağınız markalar fark etmez sadece oyun oynayacağım witcher tarzı hikaye oyunlarıda oynayacağım onlinede ona göre bir monitör bulursanız çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
CPU : 
GPU : 
  1.  - 10600 işlemcisi ile kullanılmalı.
MB : 

RAM : 

SSD : 

Kasa : 
PSU : 
PSU NOT : 3060 Ti kartı ile 650W PSU alınmalı. 

Monitör : 

Toplamda minimum 9.682 TL yapıyor. Bütçenizi birazcık aşarsanız 10600 CPU + 3060 Ti GPU + 650W PSU ile 11.000 TL bütçeye çok daha iyi bir sistem alırsınız ama bütçenize bağlı bir durum tabi bu.

KS

PinkyCementery

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
10600 işlemcisi darboğaz yapmaz. Zaten o yüzden 10400F ile 3060 Ti kartını almayın dedim.

çok sağol dostum son olarak bu attığın siteler güvenilir mi ? mesela amazon güvenilir biliyorum fakat garanti süresi yazmıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Attığım tüm siteler güvenilir yerlerdir. Satış kanalları garanti süresini belirtmezler genelde. Ürünler markalarına göre kendi garanti sürelerine sahiptirler ve en az 2 yıldır bu süre.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Attığım ürün VA Panel ama bu LG ürünü TN panel ben genel olarak hiçbir şey için TN panel önermem. Karar sizin alın yada almayın demiyorum. Ama 1600 TL küsür fiyatlara çıkmışsanız   bu ürünü alın.

KS

PinkyCementery

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
CPU : 
GPU : 
  1.  - 10600 işlemcisi ile kullanılmalı.
MB : 

RAM : 

SSD : 

Kasa : 
PSU : 
PSU NOT : 3060 Ti kartı ile 650W PSU alınmalı. 

Monitör : 

Toplamda minimum 9.682 TL yapıyor. Bütçenizi birazcık aşarsanız 10600 CPU + 3060 Ti GPU + 650W PSU ile 11.000 TL bütçeye çok daha iyi bir sistem alırsınız ama bütçenize bağlı bir durum tabi bu.

Hocam uzun bir süreden sonra tekrar merhaba. Bu önerdiğin sistemi bugün sipariş veriyorken son kez gözden geçirdim fakat fark ettimki anakart ile ramin mhzleri uymuyor acaba bi sorun çıkarır mı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
2933MHz hızında bellek bulamazsınız ki bulsanız bile ya pahalı olacak yada zaten işlemci odağında sınır var. i7 bir işlemci almazsanız veya Z490 bir anakart yoksa 2666MHz hız üzerine çıkamazsınız i5 ve aşağısı bir işlemci ile. Bu 3000MHz bellekler 2666MHz hızında çalışacak bu sistemdeki işlemciler ile ki bir sorun yok bunda performans kaybı çok az ki zaten sistemin amacı RAM değil GPU birimini en ucuz yöntem ile besleyecek işlemci ile temin etmek. Eğer ben ille belleği tam hızında kullanacağım derseniz en ucuz yöntem +677 TL daha verip   bu anakartı almalısınız.

KS

PinkyCementery

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
2933MHz hızında bellek bulamazsınız ki bulsanız bile ya pahalı olacak yada zaten işlemci odağında sınır var. i7 bir işlemci almazsanız veya Z490 bir anakart yoksa 2666MHz hız üzerine çıkamazsınız i5 ve aşağısı bir işlemci ile. Bu 3000MHz bellekler 2666MHz hızında çalışacak bu sistemdeki işlemciler ile ki bir sorun yok bunda performans kaybı çok az ki zaten sistemin amacı RAM değil GPU birimini en ucuz yöntem ile besleyecek işlemci ile temin etmek. Eğer ben ille belleği tam hızında kullanacağım derseniz en ucuz yöntem +677 TL daha verip   bu anakartı almalısınız.

Hocam sıkıntı olmaz diyorsanız sipariş veriyorum sistemi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri