10600K Sistem ?

itsHakiboi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhabalar,

10. Nesil işlemciler ilk çıktığı sene aldığım RAM, CPU ve Anakartın üstüne yeni parçalar ekliyorum sistem şu şekilde;

Core i5 10600K
Asus Rog Strix Z490-H Gaming
Corsair Vengance LPX 2x8 16gb 4000mhz CL16
500gb SSD
Corsair h150i 360mm Elite Capellix
Corsair iCUE 5000x RGB
(Ekran Kartını 3070ti-3070 almayı bekliyorum)
Corsair 1000w 80+ Platinum Full Moduler

2023 ortası gibi, performans olarak pek sıkıntı olacağını sanmıyorum ama farklı bir durumda işlemciyi 10900k veya güçlü bir 11.gen yapabilirim.

Sistem sizce nasıl olmuş (lütfen AMD fanboyları gelip, çöp, leş, boş, çok kötü, saçma yazmasın mantık çerçevesi içerisinde konuşacak arkadaşlar buyurun)

Moderatörün son düzenlenenleri:

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Hiçbir markanın fan boyu değilim, keşke corsair ekran kartı ve anakart da üretseydi de içimiz rahatlasaydı diyeceğim bir başlık olmuş :) . F/P dan uzak , keyif sistemi olmuş . Hayırlı olsun . Tercihini üst seviye 3070 den yana yap 3070tı aradaki fiyat fakrını hak etmez.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Hiçbir markanın fan boyu değilim, keşke corsair ekran kartı ve anakart da üretseydi de içimiz rahatlasaydı diyeceğim bir başlık olmuş :) . F/P dan uzak , keyif sistemi olmuş . Hayırlı olsun . Tercihini üst seviye 3070 den yana yap 3070tı aradaki fiyat fakrını hak etmez.
Corsair değil de ASUS , MSI ve Gigabyte bir tek RAM işine girmedi. Onlarda olursa tüm sistem tek marka olabiliyor. :D

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
682
10. Nesil işlemciler ilk çıktığı sene aldığım RAM, CPU ve Anakartın üstüne yeni parçalar ekliyorum sistem şu şekilde;
Core i5 10600K
Asus Rog Strix Z490-H Gaming
Corsair Vengance LPX 2x8 16gb 4000mhz CL16
500gb SSD
Corsair h150i 360mm Elite Capellix
Corsair iCUE 5000x RGB
(Ekran Kartını 3070ti-3070 almayı bekliyorum)
Corsair 1000w 80+ Platinum Full Moduler

2023 ortası gibi, performans olarak pek sıkıntı olacağını sanmıyorum ama farklı bir durumda işlemciyi 10900k veya güçlü bir 11.gen yapabilirim.

Sistem sizce nasıl olmuş (lütfen AMD fanboyları gelip, çöp, leş, boş, çok kötü, saçma yazmasın mantık çerçevesi içerisinde konuşacak arkadaşlar buyurun)
Guzel sistem hocam kim niye laf etsin burada öyle tartışma olmuyor pek :D daha nezih bir forum :D. Bana sorarsaniz ömürlük goturebilir bi sistem. (Ramlerde gözüm kaldi )

KS

itsHakiboi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kesinlikle katılıyorum hocam ahahah klavyem emektar Thermaltake Meka G Unit MX Black hala sağlam yoksa klavye ve kulaklığı da Corsair alıp güzel bir ekosistem oluşturmak istiyorum fakat bu kurda çok fazlaya geliyor. Ekran kartı önerisi için ayrıca teşekkür ediyorum.

KS

itsHakiboi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Corsair değil de ASUS , MSI ve Gigabyte bir tek RAM işine girmedi. Onlarda olursa tüm sistem tek marka olabiliyor. :D
Doğru evet bak onların da sadece ramleri yok galiba, ROG Strix alacaktım severim markayı fakat Rog vergisi vermek istemedim.

KS

itsHakiboi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Guzel sistem hocam kim niye laf etsin burada öyle tartışma olmuyor pek :D daha nezih bir forum :D. Bana sorarsaniz ömürlük goturebilir bi sistem. (Ramlerde gözüm kaldi )
Ramlerde benim de cüzdanım kaldı ahahah, RGB modeline geçebilirim ocak ayı gibi satacak olursam sana güzel bir fiyattan veririm :D, modart Facebook grubuna attım herkes bu tip yorumlarda bulunmuş tamam abi çöp diyelim sistem de söyle hangi parça kötü hepsini uzun uzun araştırdım aldım illa ki kötüsü olabilir ama çöp demek biraz ayıp gibi... Bu forumu sevdim ben takılırım ara ara güzel arkadaşlar var.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
682
Ramlerde benim de cüzdanım kaldı ahahah, RGB modeline geçebilirim ocak ayı gibi satacak olursam sana güzel bir fiyattan veririm :D, modart Facebook grubuna attım herkes bu tip yorumlarda bulunmuş tamam abi çöp diyelim sistem de söyle hangi parça kötü hepsini uzun uzun araştırdım aldım illa ki kötüsü olabilir ama çöp demek biraz ayıp gibi... Bu forumu sevdim ben takılırım ara ara güzel arkadaşlar var.
Her zaman bekleriz :) daha sakin chill takilan insanlar var kimse kimseyle salça olmuyor:) . Yani isterdim o ramleri lakin benim bütçeme uygun olmasi için dolarin 5 lere düşmesi lazim :D

KS

itsHakiboi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Her zaman bekleriz :) daha sakin chill takilan insanlar var kimse kimseyle salça olmuyor:) . Yani isterdim o ramleri lakin benim bütçeme uygun olmasi için dolarin 5 lere düşmesi lazim :D
Sizin de 16 hocam öyle görüyorum OC veya çok güçlü bir GPU kullanmadıkça inanın aşırı bir fark yok 5 10 fps fark ediyor, etmiyor. İnşallah daha güzeli sizin olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri