Öneri 11400F İşlemci Soğutucu Tavsiyesi!

FBR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Selamlar, işlemcime (i5-11400f) soğutucu almak istiyorum ancak fana çok para vermeyi sevmiyorum. Yıllardır stok fan çok rahat yetiyor bana ama kullandığın render programları yüzünden sıcaklık yükseliyor ve keyfi olarak bunun yükselmesini istemiyorum. Belki işlemci daha soğuk olursa daha fazla verimli olur diye düşünüyorum. Tavsiye verebileceğiniz en uygun fiyatlı ve performanslı ürünler nelerdir?

Sakura

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar, işlemcime (i5-11400f) soğutucu almak istiyorum ancak fana çok para vermeyi sevmiyorum. Yıllardır stok fan çok rahat yetiyor bana ama kullandığın render programları yüzünden sıcaklık yükseliyor ve keyfi olarak bunun yükselmesini istemiyorum. Belki işlemci daha soğuk olursa daha fazla verimli olur diye düşünüyorum. Tavsiye verebileceğiniz en uygun fiyatlı ve performanslı ürünler nelerdir?
Xigmatek Windpower Pro kullanıyorum ben. Çift fanlı kocaman bir bloğa sahip. Isı boruları 6+6 olması lazım gayet iyi. 800 - 900 rpm de çalışıyorlar ve işlemci tabanlı oyunlarda bile 60 ı geçtiğini görmedim. Cs, cod warzone, valorant, forza horizon 4 gibi oyunlarda hep maks 60. Işlemcim I5 9400F daha güçsüz ama senin işlemciye de rahatlıkla yeteceğini düşünüyorum. Bayadır da temizlemiyorum ona rağmen sıfır ses. İstersen bir incele. Linki aşağıya bırakıyorum.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633

dexmete

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
105
Se 214 XT yeterli olacaktır. ARGB olanı indirimdeydi 648 lira sanırım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri