12400F RX6800 Yükses ses ve Drop sorunu

thern

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar dün sistemimi kurdum, sürücüleri falan da yükledim ve oyun yüklemeye bıraktım. Bugün GTA5 oynamaya başladım sürekli drop yiyorum. Oyun oynanmıyor neredeyse. AMD Adrenaline ekranında GPU Kullanımı 90'lardan 0'a düşüyor bir anda ve işlemci kullanımı asla %5'i geçmiyor. Ayrıca oyun açtığımda kasadan çok yüksek bir ses geliyor. İşlemci fanı mı kasa fanı mı yoksa ekran kartı mı anlamadım.

12400F - B660 PLUS D4 - CORSAIR Vengeance 2x8G - RX6800 - Kingston KC3000

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Geçmiş olsun. Ekran kartı driver silip tekrardan yüklemeyi dener misiniz. Driver mutlaka WHQL sürümü olsun ve otomatik indirme de WHQL sürümü olsun sadece.

KS

thern

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Halihazırda WHQL sürümü indirmiştim hocam. Windows 11 kurulu, temiz formatla 10 indirsem düzelme ihtimali var mı?

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Arkadaşlar dün sistemimi kurdum, sürücüleri falan da yükledim ve oyun yüklemeye bıraktım. Bugün GTA5 oynamaya başladım sürekli drop yiyorum. Oyun oynanmıyor neredeyse. AMD Adrenaline ekranında GPU Kullanımı 90'lardan 0'a düşüyor bir anda ve işlemci kullanımı asla %5'i geçmiyor. Ayrıca oyun açtığımda kasadan çok yüksek bir ses geliyor. İşlemci fanı mı kasa fanı mı yoksa ekran kartı mı anlamadım.

12400F - B660 PLUS D4 - CORSAIR Vengeance 2x8G - RX6800 - Kingston KC3000
Amd gpu pişmanlıktır diyince fanboylar bana kızıyor , amd gpusu olup sorun yaşamayan kimse görmedim umarım çözüm bulabilirsiniz büyük ihtimalle driverlar ile alakalıdır

KS

thern

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam iade edip 3060 Ti almalı mıyım sizce? Hep böyle sorun çıkarır mı?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri