13 Yaşındayım Nasıl Para Kazanabilirim?

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
önceliğin yazılımda htm dili olsun gerçi bende çok bilmiyorum ama araştırmıştım zaten dolay bir dil sadece etiketler var
bunun içinde ingilizcen iyi olursa daha iyi olur ingilizceni geliştirmeye bak
Hocam html c ye kiyasla bi tik daha zor. Hic bisey bilmediginden Yola cikarsak C biraz daha kolay gelir ondan sonra html de ogrenilmeli kesinlikle

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
257
Değerli kardeşim öncelikle ekonomik durumunuz hakkında yorum yapmak çok bize düşmez. Zira detayları bilmiyoruz. Ancak bu yaşta senin önceliğinin eğitimin olması gerekir. Kendini geliştireceksin ki, ileride daha çok para kazanmak için imkân, tecrübe ve fikir sahibi olasın.

Okumak ile okumak arasında çok fark var. Sadece okursan "genellikle" asgari ücretli bir birey olursun. Ancak kendini geliştirip okur ve 100 okuyan kişi arasından sıyrılan kişi sen olursan, senin tutar çekerler.

O yüzden tavsiyem sana eğitimine devam edip güzel şekilde okuluna odaklanabilmen. İlla para kazanmam lazım diyorsan, okullar 2 ay sonra kapanacak. Bir kuaföre, lokantaya girip orada çıraklık yapabilirsin. Bende öyle başladım.

Yazın kuaförlerde çıraklık yapardım. Bir sonraki yaz gemide çalışırdım. Sonraki yaz muavinlik yapar böyle böyle hayatı öğrenirdim. Hep farklı meslekler yaptım ki, hepsinin zorluklarını anladım. Bunda ailemin rolü büyük tabii ki.
Katılıyorum bende kardeşimize o yüzden okul yazdım yanlış anladı heralde ikisi bir arada zor olur sonra diyekimki oldu para tatlı gelir okulu salarsa o daha vahim olur ama Taner hocam dediğin gibide aile ve geçim durumlarını bilemediğimiz içinde tam hüküm veremiyoruz.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Bana genelde java önerdiler biraz daha kapsamlı diye. Tabi c biraz daha kolay gelebilir başlangıç için iyi olabilir

Aslında bi dile yönelmeden yapması gereken ne yapmak istediği. Backend ve frontend araştır. Ne tür bir şey yapıcağına karar var( Web sitesi geliştirme, oyun geliştirme vs.) sonra tekrardan konu açar veya burdan sorarsın İnternette bol bol kaynak var.Tabi ingilizcenide geliştirmen gerekcek

KS

alperenui

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Bana genelde java önerdiler biraz daha kapsamlı diye. Tabi c biraz daha kolay gelebilir başlangıç için iyi olabilir

Aslında bi dile yönelmeden yapması gereken ne yapmak istediği. Backend ve frontend araştır. Ne tür bir şey yapıcağına karar var( Web sitesi geliştirme, oyun geliştirme vs.) sonra tekrardan konu açar veya burdan sorarsın İnternette bol bol kaynak var.Tabi ingilizcenide geliştirmen gerekcek
Backent ve frodent ne

javayı direk öğrenmek çoz zor olur html c öğrendikten sonra java çok iyi olur
Bide şimdi ben diyelim cok calistim yazlilim alakali herseyi ogrendim bunun icin yine bir oyun web site gibi bir hedefmi koymam lazim yokaa herseyi ogrendikten sonra istedigim web site oyun hepsini yapabilirmiyim

Bide ben 3060 12gb li sistem alıcam r5 5500 var yanlış hatırlamıyorsam yazlimi ogrendikce ust seviyeyemi cikmam lazim lazimsa o bütçeyi nasil bulcamki

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
frontend dilleri html css javascript diye biliyorum
udemy de uzaktan eğitim almak en mantıklısı ben youtbda çok aradım ama işinizi görmüyor
bu dersi satın alabilirsin

şuanda 430 tl bazen iyi indirime giriyor ben 50 tl iken almıştım

KS

alperenui

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
udemy de uzaktan eğitim almak en mantıklısı ben youtbda çok aradım ama işinizi görmüyor

Peki ikinci sorum su yazilimi öğrendikçe sistemimi gelistirmelimiyim şuan alcagim sistem 3060 12gb r5 5500 yukseltmem gerekiyorsuna ogrendikce uzmanlamaya basladikca bu parayı nerden bulucam yani sistem yukseltme parasini

şuanda 430 tl bazen iyi indirime giriyor ben 50 tl iken almıştı

Şunuda sormak istiyorum babamla bu işi konisiyimmi

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Peki ikinci sorum su yazilimi öğrendikçe sistemimi gelistirmelimiyim şuan alcagim sistem 3060 12gb r5 5500 yukseltmem gerekiyorsuna ogrendikce uzmanlamaya basladikca bu parayı nerden bulucam yani sistem yukseltme parasini
Sistem yukseltmen gerekmez. Calismaya baslayinca para kazanmaya baslayinca yapacagin işe gore degisir ama cogunlukla gerekmez

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796

Şunuda sormak istiyorum babamla bu işi konisiyimmi
sistem yükseltmene gerek yok babana danış tabi ama baban eski devirdeyse pek yakın gelmeyebilir baban biraz gelişmiş yeni yeni devirdeyse onay verebilir yazılımı biliyorsa filan yardımcı olabilir

yaşın daha çok genç kendini geliştirirsen bu yoldan çok güzel paralar kazanırsın bide ünüveriste okursan hayatın değişir

KS

alperenui

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
sistem yükseltmene gerek yok babana danış tabi ama baban eski devirdeyse pek yakın gelmeyebilir baban biraz gelişmiş yeni yeni devirdeyse onay verebilir yazılımı biliyorsa filan yardımcı olabilir

yaşın daha çok genç kendini geliştirirsen bu yoldan çok güzel paralar kazanırsın bide ünüveriste okursan hayatın değişir
Annem okumami cok istiyo aynı sekilde babamda universite vb butun okullari bitiricem babam bana su yonden diyo oku adam ol vb seyler babamla bi aralar konusuyoduk bu isleri hatta ben oyun oynuyodum pubg diye bi oyun onda 2 tane hsabim vardi 1 ini 400 ark a sattim mesela bunlara onay veriyo onada onay veriri bizim ekonomimiz ev olarak kötü babam bu isi duyuncu bana bilgisiyarin en kralini bile almayi dusunur

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
Annem okumami cok istiyo aynı sekilde babamda universite vb butun okullari bitiricem babam bana su yonden diyo oku adam ol vb seyler babamla bi aralar konusuyoduk bu isleri hatta ben oyun oynuyodum pubg diye bi oyun onda 2 tane hsabim vardi 1 ini 400 ark a sattim mesela bunlara onay veriyo onada onay veriri bizim ekonomimiz ev olarak kötü babam bu isi duyuncu bana bilgisiyarin en kralini bile almayi dusunur
ozaman ünüversite üzerine de çalış yazılım mühendisliği kazanmaya bak

dediğimiz gibi yazılım öğrenmenin yaşı yok kendini geliştir 17 18 yaşında çok bilgisi olursun internet üzerinden para kazanabilirsin

kaçıncı sınıfsın

KS

alperenui

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
ozaman ünüversite üzerine de çalış yazılım mühendisliği kazanmaya bak

dediğimiz gibi yazılım öğrenmenin yaşı yok kendini geliştir 17 18 yaşında çok bilgisi olursun internet üzerinden para kazanabilirsin

kaçıncı sınıfsın
Teşekkürler ders işini sadece konusmam lazim yazilim dersini

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,505
Okulumuz html kodlama bilgisini bize öğretiyorlar cidden çok olay sade bir dili var evde kendi basimada çalışıyorum eğer yazılımcı olucaksan ingilizcenin iyi olması lazım bu sebeple html in yanında ingilizce de çalışabilirsin ileride çok faydasını görürsün

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Sana şöyle soyleyeyim siarkadaslarimdan biri ikea ya calisiyor evden uygulamasini yapiyor aylik 30k aliyor. Diğeri Istanbul borsasin da calisiyor o da 20k civari aliyor. Daha universite ogrencileri mezun olmadilar

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,505
Sana şöyle soyleyeyim siarkadaslarimdan biri ikea ya calisiyor evden uygulamasini yapiyor aylik 30k aliyor. Diğeri Istanbul borsasin da calisiyor o da 20k civari aliyor. Daha universite ogrencileri mezun olmadilar
Ikea derken ne iş yapıyor ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri